r e k l a m a
Kultura

Od ponad pół wieku razem

Dziewiętnaście małżeństw z Jasła otrzymało medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W jego imieniu dostojnych Jubilatów odznaczył (26 października br.) burmistrz Jasła Andrzej Czernecki. Uroczystość odbyła się w Jasielskim Domu Kultury.

Od ponad pół wieku razem


Był Marsz Mendelsona, toast, życzenia, kwiaty i upominki oraz czas na wspomnienia przy ciastku, kawie i herbacie. Po spotkaniu burmistrz zaprosił wszystkich Jubilatów na sztukę „Kallas”, w której wystąpili artyści warszawskich scen teatralnych. Wśród par świętujących półwiecze wspólnego życia były również takie, które mają znacznie dłuższy staż. Najstarsi z odznaczonych przysięgę małżeńską złożyli 60 lat temu; to państwo Stanisława i Zbigniew Pękalowie oraz Irena i Edward Zienkiewiczowie.
Wyjątkowość związków małżeńskich, które stworzyli Jubilaci, zasługujących na szczególne uznanie, podkreślił burmistrz Andrzej Czernecki. – W dzisiejszych czasach, kiedy bardzo dużo związków małżeńskich rozpada się z różnych, czasami z błahych powodów, Państwo jesteście dla nas wszystkich przykładem dobrego życia, wyrozumiałości, wierności, która – jak powiedział ks. prof. Józef Tischner – w obecnym czasie jest cechą, będącą przejawem współczesnego męstwa – mówił A. Czernecki, gratulując Jubilatom i życząc im kolejnych lat w zdrowiu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół.
– Uroczystość Złotych Godów małżeńskich jest wydarzeniem doniosłym zarówno dla samych Jubilatów, ich rodzin, jak i społeczności lokalnej. Jest to okazja, aby pochylić się nad ludzkim życiem w małżeństwie i rodzinie, a także w naszej małej ojczyźnie – powiedziała Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle. – Swoim życiem dajecie Państwo przykład trwałości i siły małżeńskiej, która jest wartością szczególną, zwłaszcza dzisiaj, kiedy próbuje się podważać znaczenie małżeństwa i rodziny.
Pary małżeńskie odznaczone przyznawanym przez prezydenta RP medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”: Janina i Marian Dembscy, Kazimiera i Janusz Drozdowie, Zofia i Stanisław Gąsiorowie, Helena i Stanisław Gierliccy, Jadwiga i Roman Gogoszowie, Maria i Stanisław Jędrusiakowie, Wiktoria i Zdzisław Karamonowie, Maria i Stanisław Kaznowscy, Zofia i Antoni Kuzneccy, Stanisława i Zbigniew Pękalowie, Maria i Marian Polarowie, Danuta i Włodzimierz Rebowie, Bronisława i Tadeusz Saniccy, Anna i Józef Szydłowie, Cecylia i Józef Smarzewscy, Janina i Jan Urbanikowie, Izabela i Kazimierz Uramowie, Irena i Edward Zienkiewiczowie, Alfreda i Stanisław Zgrzebieniowscy.
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x