Kultura

On-line w bibliotece – czyli warsztaty komputerowe za nami!

W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, od marca br trwały warsztaty komputerowe „On-line w bibliotece”. To już 3 edycja tego typu spotkań, gdzie zainteresowani mogli nauczyć się, bądź doskonalić swoje umiejętności obsługi komputera i Internetu.

On-line w bibliotece - czyli warsztaty komputerowe za nami!
Zajęcia zakończyły się 27 kwietnia br, a kursanci z 4 grup uczestniczyli w 5 – ciu 2-3 godzinnych spotkaniach. We współczesnym świecie obsługa tego popularnego medium jest niezwykle przydatną umiejętnością w codziennym życiu. Niestety grono osób, które nie miało z nim kontaktu jest nadal spore .
Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła właśnie GBP w Jaśle z/s w Szebniach organizując, w Filii w Trzcinicy bezpłatne zajęcia z podstawowych umiejętności komputerowych, do których zaliczają się m.in.: korzystanie z różnych witryn internetowych, posługiwanie się pocztą elektroniczną, nauka pisania i edycji tekstów w programie OpenOffice, zasady korzystania z komunikatorów internetowych i wiele innych niezbędnych informacji. Specjalnie opracowany program dostosowany był dla początkujących użytkowników i nawet osoby, które wcześniej nie miały żadnego kontaktu z komputerami, teraz potrafią dość sprawnie się nimi posługiwać.Głównym celem warsztatów komputerowych było przygotowanie uczestników do samodzielnej pracy z komputerem.
On-line w bibliotece - czyli warsztaty komputerowe za nami!
Zajęcia odbywały się w bezstresowej, kameralnej atmosferze, w kilku małych 5-6 osobowych grupach. Każdy z uczestników miał do dyspozycji własny komputer, a wszystkie zagadnienia prezentowane były w postaci ćwiczeń wykonywanych samodzielnie przez kursantów. Dziś umiejętność obsługi komputera i Internetu to dla wszystkich duże ułatwienie w życiu codziennym. Wyszukanie potrzebnych informacji, wysłanie maila czy możliwość kontaktów z rodziną w kraju i za granicą to wszystko jest możliwe bez wychodzenia z domu. Przede wszystkim jednak, uczestnicy kursu mogli przełamać swoje obawy przed pracą z komputerem.
W związku z dużym zainteresowaniem, przewidziana jest kolejna edycja warsztatów, tym razem w sezonie jesienno-zimowym. Informacje można uzyskać w FGBP w Trzcinicy, bądź pod nr tel. 13 4429176.
Agnieszka Jeleń

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x