KulturaMBP

Pan od angielskiego – spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

Czy cylinder magika to zaczarowane przejście na Plac Zjawień w Zylirii? Dlaczego Messi i Ronaldo grają w drużynie Frutex Pięknogóra? I co robi Wampir na obozie tenisowym? Niebawem na te i wiele innych pytań odpowie Paweł Beręsewicz – autor książek dla dzieci i młodzieży, podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Pan od angielskiego – spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
Paweł Beręsewicz znany jest młodym czytelnikom jako autor cyklu o rodzinie Ciumków, a także innych poczytnych książek np. Czy wojna jest dla dziewczyn? Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek. Kiedy chodziłem z Julką Maj.
Jest laureatem licznych nagród, m.in. dwukrotnie otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego: w 2008 za książkę Ciumkowe historie w tym jedna smutna, zaś w 2011 za Tajemnicę człowieka z blizną. Książki A niech to czekolada! i Noskwery zostały nagrodzone kolejno w II i III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.Wielokrotnie nominowany w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.
W 2010 otrzymał Nagrodę Literacką m.st. Warszawy za książkę Warszawa. Spacery z Ciumkami. Sam o sobie mówi, że lubi pisać rzeczy wesołe. Za poczucie humoru, celne spostrzeżenia i umiejętność kreowania suspensu cenią go maili czytelnicy.
Spotkanie odbędzie się 27 września o godz. 12.30 w Centrum Informacji Lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) w ramach XI Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x