Kultura

Pasja tworzenia i magia żywego słowa

O tym jak dobry Josza mógł zostać cesarzem, co można uszyć ze starej kamizelki oraz gdzie można odnaleźć prawdziwy skarb, uczniom z gminy Skołyszyn opowiadał Michał Malinowski.

Pasja tworzenia i magia żywego słowa
Michał Malinowski jest pomysłodawcą i założycielem w Konstancinie – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści – Muzeum Sztuki Opowiadania, pierwszego w świecie muzeum całkowicie poświęconego tradycjom ustnym i nieuchwytnemu dziedzictwu kulturowemu.
Warsztaty z opowiadaczem baśni, bajek i opowieści zorganizowane zostały 24 września 2014 roku przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie w ramach projektu „Kulturalna jesień” z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Michał Malinowski przybył do Skołyszyna w szacie Opowiadacza Historii, by uczniów z ZSP w Bączalu Dolnym, SP w Harklowej, SP w Jabłonicy, ZSP w Kunowej, SP w Lisowa, ZSP w Skołyszynie oraz ZSP w Święcanach poddać czarowi starodawnych baśni i uwieść magią żywego przekazu. Ważne jest by dzielić się swoją historią. Każdy z Was nosi w sobie własną, ciekawą i niepowtarzalna historię. Podzielcie się nią z innymi – zachęcał uczestników spotkania.
Podczas spotkania uczniowie poznali arkany tworzenia, wyboru i opowiadania historii. Największy odzew wzbudziła historia dobrego drwala oraz krawca Zyg Dzik Myk – dzieci niecierpliwie usiłowały odgadnąć zakończenie i żywo reagowały na każdy zwrot akcji. Po wysłuchaniu kilku historii z różnych stron świata uczniowie mieli okazję sami stać się konstruktorami i bajarzami. Wszystko za sprawą klocków MUBaBao, z których młodzi architekci wyczarowali fantastyczne zamki, pałace, fortece, wieże i labirynty. Podczas zabawy dzieci wykazały się dużą wyobraźnią i kreatywnością rozwiązań. Przekonały się również, jak ważne jest planowanie, podział zadań i precyzja w ich wykonywaniu. Po zakończeniu swoich budowli młodzi konstruktorzy stanęli przed swoimi kolegami i koleżankami, by o swoich budowlach snuć barwne i niezwykłe opowieści.
GOKiCz w Skołyszynie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x