Kultura

,,Pierwsza Gwiazda" na jasielskim Rynku

Burmistrz Miasta Jasła zaprasza na wigilijną inscenizację z udziałem artystów Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”, która odbędzie się 22 grudnia 2013 r. (niedziela) o godz. 15.30 na jasielskim Rynku.

,,Pierwsza Gwiazda
Zapowiedź
,,Pierwsza Gwiazda” to dynamiczny happening uliczny utrzymany w klimacie wigilijnym XIX-wiecznej Polski. Cały spektakl podzielony jest na 3 części, z których każda odbywa się w innym miejscu. Aktorzy podróżują pośród widzów z ruchomym stołem wigilijnym niczym kuglarze na średniowiecznym zamku. Porywający charakter widowiska, które jest otwarte na publiczność powoduje, że sztuka zatraca granicę pomiędzy sceną a widownią, między widzem, a aktorem. Wszyscy razem tworzą zaskakujący spektakl. We wspólnie wyczarowanym świecie widzowie będą mogli wcielić się w postacie mieszczan, przygotować potrawę wigilijną, nakryć stół świąteczny wespół z artystami.
W widowisku nie zabraknie współczesnych motywów, a mowa tu o śnieżynkach i św. Mikołaju z tym, że tym razem nie przyjadą oni saniami, a przyjdą na szczudłach. Spektakl barwny z elementami pirotechniki scenicznej i muzyką na żywo, a co najważniejsze edukujący w niebanalny sposób.
Całe widowisko to trzy 20 minutowe sekwencje w których bierze udział 9 artystów, ,,magiczny” stół wigilijny na kołach i oczywiście publiczność. Artyści w rolach mieszczan, czartów, śnieżynek i św. Mikołaja przybliżą mało znane dotąd zwyczaje wigilijne oraz przysłowia i przeniosą nas w magiczny świąteczny świat.
Scenariusz i reżyseria: Piotr Kulczyk. Występują: Paulina Nowicka, Pamela Leończyk, Szymon Maziarz, Weronika Rajca, Magdalena Matyjanowska, Jakub Zydlewski, Piotr Kulczyk, Andrzej Bratnik, Marek Witkowski.
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x