Kultura

Widowisko teatralno-multimedialne ,,Karpacka Troja – Dwa Oblicza"

Plenerowe widowisko teatralno-multimedialne ,,Karpacka Troja – Dwa Oblicza” zakończyło pierwszy dzień obchodów otwarcia Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy.

Plenerowe widowisko teatralno-multimedialne (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Z powodu problemów technicznych oraz złej aury pogodowej, rozpoczęcie całego przedstawienia opóźniło się o ponad godzinę. Blisko 60-minutowe widowisko plenerowe łączyło elementy przedstawienia teatralnego oraz pokazu multimedialno-świetlnego, które opowiadały o dziejach grodu w Trzcinicy. Historia opowiadała aż od czasów powstania w początkach epoki brązu (ok 2100 p.n.e), aż do jego zniszczenia, które nastąpiło około 1030 r.n.e.
Plenerowe widowisko teatralno-multimedialne (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Skansen od dzisiaj będzie otwarty dla zwiedzających. Przez sobotę i niedzielę odbywał się tu będzie I Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza z pokazami m.in. walk, mody z tamtej epoki. Koncertować będą też regionalne zespoły. Rozpoczęcie Festiwalu planowane jest na godzinę 10 i potrwa do godziny 20.30. Przez cały czas odbywać będą się prezentacje – wykonywanie narzędzi, produkcja naczyń oraz strzelanie z łuku.
Czytaj również:

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x