r e k l a m a
KulturaMBP

Podsumowanie feryjnych spotkań w jasielskiej MBP

Czy bałwanek może zawitać do biblioteki, a kawałki makulatury mogą zastąpić płatki śniegu? Jak oswoić Rupaka i poznać tajniki bezpiecznych zabaw w sieci? Na te i wiele innych pytań znaleźli odpowiedź ci starsi i ci młodsi uczestnicy ferii z wyobraźnią  w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W Oddziale dla Dzieci i trzech filiach bibliotecznych  był czas by pofantazjować, a dobra zabawa przyniosła każdemu małemu uczestnikowi mnóstwo uśmiechu i wiele radości.

Podsumowanie feryjnych spotkań w jasielskiej MBP
W bibliotece nawet w zimie fruwały ptaki w kolorach tęczy i szybowały fantazyjnie skonstruowane papierowe samoloty. Powstało niejedno Trójkątne Królestwo z zacnym trójkątnym królem, był czas by wspiąć się na Magiczne drzewo zabaw animacyjnych, stać się przez chwilę ufoludkiem w fantazyjnym kapeluszu, a razem z Kubą-Bubą rozwiązywać zagadki, krzyżówki i zimowe rebusy. Dzięki odrobinie fantazji najmłodsi wyczarowali  Rupaki z plasteliny i skarpet oraz przenieśli się do papierowej krainy, gdzie nie zabrakło także gier i zabaw słownych.
Podsumowanie feryjnych spotkań w jasielskiej MBP
Dzięki zwinności dziecięcych rąk powstały kształtne pejzaże  i faliste wyklejanki inspirowane wyobraźnią. Udało się także przenieść na papier Trójkątną Karolinę, stworzyć Feryjną wizytówkę w postaci gniotki-śmieszki i zabawić się  w lalkarza, wykonując i wprowadzając w ruch własnoręcznie zrobione kukiełki z kolorowych nici.
Podsumowanie feryjnych spotkań w jasielskiej MBP
Była okazja, by stać się w małym projektantem karnawałowych strojów dla bałwanków, stworzyć  robota i zagrać w niecodzienną grę z żywymi pionkami. Każdemu feryjnemu spotkaniu towarzyszyło głośne czytanie wierszy Danuty Wawiłow. W Zimowisku na skraju wyobraźni udział wzięło ok. 200 dzieci. Na zakończenie wspólnych spotkań każdy uczestnik otrzymał dyplomik i miłą niespodziankę.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x