JDKKultura

Popołudnia pełne dobrej zabawy w Kaczorowach i Bryłach

Taniec z kolorowymi balonikami, rzut piłka do celu, Tango Mosquito, malowanie twarzy, a także konkursy ze słodkimi nagrodami, czekały na dzieci i rodziców podczas tegorocznych Wakacyjnych Czwartków Artystycznych z JDK. Tym razem animatorzy z Agencji Artystycznej „The Art.” wraz z instruktorami JDK odwiedzili osiedla Kaczorowy i Bryły.

Popołudnia pełne dobrej zabawy w Kaczorowach i Bryłach
Artyści z Dąbrowy Górniczej bawili dzieci piosenkami, przy czym każdy, kto wymienił największą liczbę zwierząt pojawiających się w tych utworach otrzymywał słodkie nagrody. Kto chciał mógł pokręcić się z hula – hop, zrobić z balonika pieska oraz wymyślić swój własny taniec. Wszyscy brali udział w szybkiej podróży dookoła świata pociągiem Pendolino.
W trakcie tej niezwykłej wyprawy pociąg przejeżdżał przez Rosję, Chiny, Bośnię i Hercegowinę oraz Hiszpanię, a dzieci poznawały tańce wywodzące się z tych krajów. W zabawie towarzyszył im także niezwykły pies – „Puszek Okruszek”. Każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu na bramkę, przeciąganiu liny czy rzucie piłką do celu. Sporym zainteresowaniem cieszyły się bańki mydlane. Długa kolejka chętnych ustawiła się do malowania twarzy. Animatorzy wciągnęli do wspólnej zabawy również dorosłych, którzy zatańczyli wraz ze swoimi pociechami taniec odstraszający komary zwany Tangiem Mosquito. Deszcz, ani skwar nie przeszkadzały dzieciom i rodzicom w dobrej zabawie.
Zwieńczeniem każdej z tych imprez był jak zwykle konkurs rysunkowy którego tematem było: „Moje ulubione zwierzątko”. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a różnorodność potraktowania tematu potwierdziła fakt, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic.
Wakacyjne Czwartki Artystyczne współfinansowane były ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x