JDKKultura

Popołudnie z Kapelą Czerniakowską

Legendarna Kapela Czerniakowska wystąpi w niedzielę (24 bm.) w Parku Miejskim w Jaśle. Koncert, na który zaprasza Jasielski Dom Kultury, rozpocznie się o godz. 18.

Popołudnie z Kapelą Czerniakowską
Kapela Czerniakowska powstała w grudniu 1968 roku z inicjatywy Stanisława Wielanka. W pierwszych latach działalności zespół zdobył ogromną popularność, co przełożyło się na wydanie 3 złotych płyt. Od 1971 r. kapela zrealizowała około 40 nagrań archiwalnych i kilkanaście programów telewizyjnych i radiowych.
Grupa współpracowała z najpopularniejszymi piosenkarzami m.in. Mieczysławem Foggiem, występowała nie tylko w tzw. składankach, ale również w specjalnie dla niej napisanych programach, m.in.: „Wiadomo Stolica”, „Do Pana Wiecha się uśmiecham”, „Dryndą po Warszawie” oraz w filmach; kilkakrotnie uwieczniła ją Polska Kronika Filmowa.
Najpopularniejszą warszawską kapelę można było oglądać na scenach całego świata (m.in. w: USA, Niemczech, Czechosłowacji, Francji, ZSRR, Szwecji i Anglii). Ogółem dała około 4 tys. koncertów. W roku 1983, po tournee po USA, odszedł z niej jej założyciel Stanisław Wielanek. Na początku 2007 roku zespół nagrał demo. Obecnie jego skład tworzą: Sylwester Kozera – banjola, wokal, Marek Wierzchucki – skrzypce, wokal, Robert Kuśmierski – akordeon, wokal, Mariusz Kubicki – kontrabas, wokal, Jarosław Kozera – poprzeczniak (bęben, perkusja), wokal.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x