r e k l a m a
Kultura

Pożyteczne wakacje 2012 czyli Trzcinica – moja wieś najpiękniejsza

W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zakończyły się zajęcia wakacyjne, realizowane od 6 sierpnia br. w ramach dotacji Fundacji Wspomagania Wsi pt. „Pożyteczne wakacje 2012”, przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej.

Gminne obchody święta plonów za nami
W czasie dwutygodniowych spotkań odbyły się m.in. warsztaty rękodzieła artystycznego, zajęcia plastyczne, gry i zabawy integracyjne, zabawy ruchowe z chustą KLANZA, a także liczne konkursy z nagrodami. Prawdziwym hitem tegorocznych wakacji okazały się warsztaty tworzenia biżuterii z koralików. Fantazyjnie wykonane kolczyki, bransoletki czy broszki z organzy ozdobiły później niejedną młodą elegantkę. Dużo frajdy i radości sprawiły dzieciom ciekawe wycieczki: do Muzeum Przyrodniczego w Krempnej, Stadniny Koni „Stajnia Rumak” w Kotani czy pobliskiej Karpackiej Troi.
Gminne obchody święta plonów za nami
Głównym celem tegorocznego projektu „Moja wieś najpiękniejsza” była renowacja i upiększanie zabytkowych kapliczek, i krzyży przydrożnych w swojej miejscowości. Dlatego też, efektem kilkakrotnych wypraw w plener były prace przy odnowieniu zabytkowej kapliczki na „stygarówce” i pobliskiego krzyża misyjnego. Malowanie, prace konserwatorskie czy samo upiększanie sadzonkami wieloletnich kwiatów i krzewów, okazały się dla dzieci nie lada wyzwaniem, na letnie upalne popołudnia.
Finałem codziennych zmagań był zawsze ciepły poczęstunek, który czekał na dzieci w bibliotece czy wspólne biesiadowanie przy ognisku.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania partnerom, sponsorom, wolontariuszom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji zadania projektowego.
Agnieszka Jeleń
GBP w Trzcinicy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x