JDKKultura

Prace Jana Siuty w galerii JDK

W galerii Jasielskiego Domu Kultury można oglądać wystawę prac Jana Siuty z cyklu „Rytuał, Rytm, Harmonia”. Znalazły się na niej zarówno rzeźby, jak i prace malarskie artysty. Ekspozycja będzie czynna do 11 maja br.

Prace Jana Siuty w galerii JDK
– Artysta, a jednocześnie pragmatyk. Bo z jednej strony jest artystyczne podejście do rzeźby, z drugiej zakład biznesowy, który pozwala rozpasać się wręcz w tych działaniach artystycznych – przedstawił słynnego rzeźbiarza Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury. Na wystawie znajdują się prace, między którymi zachodzi korelacja, zgodnie z tytułem cyklu.
– Rytuał to jest pewien porządek, ale widziany jako współistnienie, pewna relacja, odpowiednik. Najogólniej mówiąc porządek. Muszą być przynajmniej dwie rzeczy, aby zaistniała relacja między nimi. Dlatego nie są to prace pojedyncze, lecz zachodzi relacja pracy do pracy – podkreśla Jan Siuta.
Jasielska wystawa jest ostatnią prezentującą prace w ramach cyklu „Rytuał, Rytm, Harmonia”.
– Tą wystawą w Jaśle zamknąłem pewien etap, te kilkadziesiąt wystaw na całym świecie i w Polsce poprzez Miami, Detroit, Kraków, Kalkuta czy Sanok. Zaczynam teraz inny – dodaje artysta.
Jan Siuta wielokrotnie gościł ze swoimi pracami w Jaśle. W 2004 roku z wystawą indywidualną, natomiast w latach 2005 – 2006 dwukrotnie wziął udział w I i II Międzynarodowym Plenerze Malarsko – Rzeźbiarskim, zorganizowanym przez Jasielski Dom Kultury.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x