KulturaMBP

Psychologiczne SF Adama Bełdy (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Bełdą, autorem powieści fantastycznonaukowej Edgar. Adam Bełda był wielokrotnie nagradzany w Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, organizowanym corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, a także w wielu innych ogólnopolskich konkursach literackich m.in. w Wojewódzkim i Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „Lipa” w Bielsku-Białej.

(kliknij, aby powiększyć)
Został również laureatem literackiej części, V edycji konkursu „Dolina Kreatywna”, organizowanego przez TVP2. Jest jednym z redaktorów witryny o nazwie Autsajd – Portal Obłędnie Literacko Elokwentny. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, a obecnie studiuje na wydziale lekarskim CMUJ w Krakowie.
W lipcu 2011 Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res wydało jego książkę Edgar. Autor powiedział o niej: „Edgara określiłbym jako powieść psychologiczną w realiach twardego SF”. Więcej o autorze i jego książce będzie można dowiedzieć się podczas spotkania, które poprowadzą Anna Kosiek i Kacper Lawera – redaktorzy gazetki Okulus, wydawanej przez I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.
Spotkanie odbędzie się 2 grudnia 2011 r. o godz. 10.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni.
MBP w Jaśle
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x