KulturaMBP

Punk, filozof, outsider

DKK „Kopernikus” zaprasza 17 listopada 2014 r. na spotkanie autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim.

Plakat
Hubert Klimko-Dobrzaniecki – studiował filozofię, teologię i filologię islandzką. Przez dziesięć lat mieszkał w Islandii, gdzie pracował w różnych zawodach m.in. był mimem, pielęgniarzem w domu starców, handlował dziełami sztuki. Obecnie mieszka w Austrii. Odkrywa miejsca, których nikt w Polsce nie zna. To on wprowadził do literatury polskiej depresyjną Islandię, opisał nikomu nieznany wojenny duński Bornholm, żydowskie zakątki Wiednia i kryzysowe oblicze Grecji. Quasi-powieść składająca się z dwóch odrębnych opowiadań „Dom Róży. Krysuvik.” była nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2007, a „Kołysanka dla wisielca” do Paszportu Polityki. W ostatnich latach ukazały się m.in. „Rzeczy pierwsze”, „Bornholm, Bornholm”, „Grecy umierają w domu” oraz „ Pornogarmażerka”.
O czym jest ta książka? O czym jest ta piękna książka? (Musiałem dodać słowo, ba, samo się dodało). Ta piękna książka jest o miłości, przyjaźni, tęsknocie, marzeniach, szaleństwie… – tak o „Kołysance dla wisielca” napisał Maciej Malicki.
Wszystkie moje książki są bardzo osobiste – ta najbardziej – gdyż jest to moja niekłamana autobiografia” – mówił autor Magdalenie Wierzbie z portalu dlastudenta.pl. o książce „Rzeczy pierwsze”.
Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.
Spotkanie odbędzie się w Klubie Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jaśle, ul. Baczyńskiego 15 ( I piętro), godz. 17.00.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x