Kultura

Rajskie popołudnie w Gorajowicach

W niedzielę 23 czerwca w sąsiadującej z Jasłem miejscowości odbył się piknik  rodzinny, którego organizatorem było Stowarzyszenie  na Rzecz Rozwoju Wsi Gorajowice. Organizatorzy zadbali o to aby przybyli goście mile spędzili niedzielne popołudnie.

Rajskie popołudnie w Gorajowicach (fot. Adam Przewoźnik)

O godzinie 16 rozpoczęły się rozgrywki w piłce siatkowej, przerwał je chwilowo deszcz ale po krótkiej przerwie można było kontynuować grę.  Po zakończeniu rozgrywek zwycięskie drużyny otrzymały puchary i symboliczne nagrody.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Gorajowice działa już od ponad roku, prezesem stowarzyszenia jest Małgorzata Zabawa. Głównym celem stowarzyszenia jest jak sama nazwa wskazuje rozwój wsi ale też wzmocnienie integracji społecznej. W Gorajowicach nie ma szkoły, brakuje miejsca do spotkań lokalnej społeczności  – dlatego też lokalne stowarzyszenie postawiło sobie za cel rozwój sportowy dla dzieci i młodzieży.

Stowarzyszenie w swoich działaniach integruje się także z pobliskimi miejscowościami min. są to: Kowalowy, osiedle Brzyszczki i Na Kotlinę. W ramach integracji społecznej wspólnie podejmują działania rozwijające kierunkowo społeczeństwo.

Rajskie popołudnie w Gorajowicach (fot. Adam Przewoźnik)

– Ludzie są jak Kwiaty: mali, więksi, o różnych kolorach ale każdy jest piękny  i każdy jest potrzebny. W każdym staramy się szukać piękna– mówi nam Magdalena Dębosz, działaczka stowarzyszenia.

Wśród celi stowarzyszenia jest m. in.: budowa miejsca sportowo – rekreacyjnego dla dzieci oraz amfiteatru z widokiem na Jasło. Organizowany przez nich piknik był już kolejnym tego typu przedsięwzięciem s kierowanym nie tylko do dzieci i młodzieży ale też i osób dorosłych.

Rajskie popołudnie w Gorajowicach (fot. Adam Przewoźnik)
Na pikniku można było podelektować się wiejskim jadłem: pierogami, bigosem, żurkiem – przygotowanym przez panie z Gorajowic.
Marek Sroka

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dragoness
dragoness
2024 lat temu

Piknik był świetny, jednakowoż odbył się 22 czerwca.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x