Kultura

Rozgrzewka przed EURO 2012 w … bibliotece

Jak nazywa się kapitan reprezentacji Polski, które miejsce zajmuje Polska w rankingu FIFA, ilu kibiców może się zmieścić na Stadionie Narodowym, to tylko niektóre pytania jakie mogli usłyszeć uczestnicy rozgrzewki przed Euro 2012, która odbyła się 8 maja w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Rozgrzewka przed EURO 2012 w ... bibliotece
Wtorkowe spotkanie z czytelnikami, było pewnego rodzaju turniejem wiedzy o piłce nożnej. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w komputerowym quizie i poszerzali swoją wiedzę o futbolu, reprezentacji Polski i zbliżających się Mistrzostwach Europy. Wspólne przeglądanie archiwalnych zdjęć i materiałów filmowych w Internecie było doskonałą okazją do wspomnień i… dobrej zabawy.
Od 8 maja trwa w całym kraju ,,Tydzień Bibliotek”, akcja społeczna, którą co roku organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tym razem odbywa się on pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”. Biblioteczne imprezy poprzedzają czerwcowy turniej piłkarski EURO 2012. Dlatego też, hasło „Biblioteka ciągle w grze!”, jest nie tylko aluzją i nawiązaniem do piłkarskiego wydarzenia, ale także pozwala uświadomić ludziom miejsce bibliotek w społecznej infrastrukturze.
W obchody IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jak co roku włączyła się także Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, która wraz z filiami, przygotowała dla swoich użytkowników wiele interesujących propozycji. Spotkanie “Rozgrzewka przed Euro 2012” zainaugurowało cykl całotygodniowych imprez w bibliotekach Gminy Jasło.
Agnieszka Jeleń

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

beda jakies ekrany na rynku zeby mozna bylo przy piwku mecz z rodzina obejzec?????

KOLEŚ GIT
KOLEŚ GIT
2024 lat temu

Po co o takim czymś pisać ? Co mnie obchodzi jakieś euro ? 🙁 Już mi się rzygać chce jak słyszę o tym w tv tak to przeżywają jak by się […] mieli… To jest wydarzenie sportowe a nie jakieś narodowe święto !!! Wole ligę Angielską 😀 hehe

Ania
Ania
2024 lat temu

Myślę, że ten artykuł ma na celu promowanie biblioteki i dzialan jakich ona sie podejmuje, a nie euro! Za to wielkie brawa dla bibliotek i bibliotekarek!!!!

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x