JDKKulturaWażne wydarzenia

Roztańczona młodość w JDK

15 zespołów, 4 duety i 3 solistów, łącznie blisko 300 wykonawców z całego województwa podkarpackiego, m.in. z Rzeszowa, Przemyśla, Dębicy i Leska wystąpiło w dwunastych już Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych, które odbyły się 23 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. Jury oceniło 33 prezentacje, przyznając 8 nagród.

 alt=
Roztańczona młodość w JDK
Było o co walczyć, bo tegoroczni zwycięzcy obdarowani zostali wyjątkowo pięknymi statuetkami, ale przebywając wśród uczestników przeglądu czuło się, że ich zdobycie nie było najważniejsze. Nad rywalizacją górę wzięła radość wspólnej zabawy. Wszyscy jednakowo gorąco dopingowali występujących konkurentów, a werdykt komisji konkursowej przyjęli z entuzjazmem.
 alt=
Roztańczona młodość w JDK
Jury, które oceniło prezentacje w dwóch kategoriach wiekowych (do 13 lat i powyżej 13 lat) i w dwóch kategoriach artystycznych (inscenizacja taneczna i taniec nowoczesny) stanowiły: Katarzyna Boroń z Rzeszowa (dyplomowana tancerka, instruktorka tańca współczesnego, klasycznego i jazzu), Agnieszka Miś z Zielonej Góry (tancerka formacji SPOKO, instruktor i choreograf kilku grup w Studiu Tańca TRANS), Patrycja Pawlak z Krakowa (instruktorka tańca współczesnego oraz street dance).
 alt=
Roztańczona młodość w JDK
Pogląd komisji konkursowej na tegoroczne występy omówiła Patrycja Pawlak, wskazując m.in. na co w przyszłości mają zwrócić uwagę zarówno tańczący jak i ich instruktorzy. Jurorka podkreśliła również, że Andrzejkowym Spotkaniom Tanecznym w Jaśle towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. – Bardzo chciałabym wam wszystkim podziękować za klimat. Nawet nie wyobrażacie sobie jak ważne jest to, że wszyscy byliście tu od początku, bo często jest tak, że przyjeżdża się tylko na swój występ – mówiła. – Życzę wam przede wszystkim wytrwałości, odkrywania siebie i pokory. W dzisiejszych czasach – niestety – bardzo często zapomina się o tym. Można się z tym zgodzić, albo nie, ale ja uważam, że nie ma najlepszego tancerza, najlepszej grupy. Ten, kto jednego dnia zajął pierwsze miejsce, następnego może okazać się gorszy. Musicie cały czas ewoluować i odkrywać siebie.
 alt=
Roztańczona młodość w JDK
– W tańcu najważniejszy jest taniec. Ludzie będą wam mówili różne rzeczy mniej czy bardziej techniczne. Zawsze będą tacy, którym będzie się podobało to, co robicie i tacy, którzy będą to krytykować. Niezależnie od tego czy będziecie super, czy będziecie średni, róbcie to, w co wierzycie. To jest najważniejsze – dodała Agnieszka Miś.
– Byliście wspaniali. Taniec to mowa ciała i wy naprawdę umiecie pięknie mówić – stwierdził na zakończenie dyrektor JDK Janusz Szewczyk, zapraszając wszystkich na kolejne spotkania z tańcem w JDK.
 alt=
Roztańczona młodość w JDK
Po rozdaniu nagród był czas na rozmowy z jurorkami, które udzielały indywidualnych porad poszczególnym tancerzom, choreografom i instruktorom.
XII Andrzejkowe Spotkania Taneczne prowadziła Katarzyna Korona, tancerka i choreografka, instruktorka tańca w JDK, która była również główną organizatorką imprezy.
Nagrodzeni:
Zespoły w kategorii do 13 lat: 1-2 ex aequo: zespół „Bieszczadzkie żabki” (Bieszczadzki Domu Kultury w Lesku), „Kornele” (Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie), 3. „Gest” (Zespół Szkół w Grabownicy Starzeńskiej).
Zespoły w kategorii powyżej 13 lat: 1. „Koralik” (Centrum Kulturalne w Przemyślu), 2. „R-Revolution” (JDK), 3. „Foks” (BDK w Lesku).
Kategoria duetów: Sandra Wojdyła i Damian Jarecki (JDK).
Kategoria solistów: Jagoda Rak (Szkoła Tańca i Ruchu Soul w Dębicy).
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x