JDKKultura

Roztańczone i rozśpiewane zakonnice w Jaśle

„Siostrunie” Dana Goggin’a zakończyły VI Jesienne Spotkania z Teatrem. Na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpili (13 listopada br.) znakomici polscy artyści: Katarzyna Żak, Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Julia Kamińska oraz Robert Rozmus. Aktorzy, którym towarzyszył czteroosobowy zespół muzyczny Jobers, zaserwowali widzom ponad 2 godziny wyśmienitej zabawy. Spektakl zakończył się odśpiewaniem urodzinowych „100 lat” dla Julii Kamińskiej, która 13 listopada obchodzi urodziny.

Roztańczone i rozśpiewane zakonnice w Jaśle
„Siostrunie” to amerykańska komedia w konwencji musicalu, choć trochę nietypowego. Każdy z aktorów opowiada swoją historię, wchodząc jednocześnie w interakcje z publicznością. Fabuła, jak na musical przystało nie jest zbyt skomplikowana. Przedstawia historię sióstr z zakonu Hoboken, które zbierają pieniądze na pochówek czterech zakonnic ze swojego zgromadzenia. Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy wskutek eksperymentów kulinarnych jednej z nich umierają 52 zakonnice.
Roztańczone i rozśpiewane zakonnice w Jaśle
Większość udaje się pochować, natomiast na pozostałe zabrakło już pieniędzy, ponieważ siostra przełożona (Katarzyna Żak) kupiła sprzęt DVD. By zdobyć środki na ich pogrzeb, siostrzyczki wpadają na pomysł zorganizowania show, w którym same wystąpią. – Ta opowieść jest tylko pretekstem do tego, żeby pokazać co każda z sióstr umie zrobić, czym może się popisać przed widownią – mówi Katarzyna Żak.
Roztańczone i rozśpiewane zakonnice w Jaśle
„Siostrunie” to pogodna, roztańczona i mocno rozśpiewana komedia, w której odnajdujemy wszystkie elementy dobrej komedii muzycznej: cięty dowcip, efektowne piosenki, znakomitą grę aktorską i taniec. – Moim zdaniem, jest to bardzo interesujące dla widza, chociażby dlatego, żeby się przekonać o tym, że siostry zakonne to takie same kobiety, jak wszystkie inne, mają swoje zalety, swoje wady, kompleksy. Są normalnymi ludzkimi istotami, którymi targają emocje – dodaje aktorka.
Organizatorem VI Jesiennych Spotkań z Teatrem był Jasielski Dom Kultury. Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNIG Obrót Detaliczny i Grupa Lotos S.A.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x