KulturaMDK

„Sensowne twory słowne” w MDK

24 recytatorów przystąpiło do V Konkursu Recytatorskiego SENSOWNE TWORY SŁOWNE, zorganizowanego w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle w dniu 17 grudnia 2013 r.

„Sensowne twory słowne” w MDK
Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wybranego tekstu poruszającego tematykę związaną z hasłem przewodnim obecnej edycji: LITERACKIE PODRÓŻE PRZEZ MIASTA. Najczęściej sięgano po twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (Notatki z nieudanych rekolekcji paryskich, Zaczarowana dorożka, Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu). Recytowano również utwory o miastach pisane przez najwybitniejszych poetów i pisarzy, m.in.: Zbigniewa Herberta, Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza, Adama Mickiewicza, Stefana Żeromskiego czy Brunona Schulza.
„Sensowne twory słowne” w MDK

Do konkursu przystąpili uczniowie: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Zespołu Szkół Społecznych w Lipnicy Dolnej, Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu, Społecznego Gimnazjum w Opaciu, Publicznego Gimnazjum w Błażkowej, Zespołu Szkół w Szebniach, Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle, Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle, Jasielskiego Domu Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.
Jury w składzie: Ewelina Jurasz, recytator, koordynator Rzeszowskiego Inkubatora Kultury w Estradzie Rzeszowskiej, Marta Gąsiorowska, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie i Dorota Woźnica, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, zajmująca się działaniami kulturalnymi dla dzieci i młodzieży postanowiło: w kategorii wiekowej gimnazjum przyznać równorzędne nagrody: Mateuszowi Żyrze (JDK/Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Klaudii Serwie (Społeczne Gimnazjum w Opaciu), Filipowi Nowakowi (MDK w Jaśle/Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Miłoszowi Momotowi (Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Magdalenie Łopatyńskiej (Społeczne Gimnazjum w Opaciu), Justynie Wójcik (MDK w Jaśle/Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu) oraz Marii Kołodziej (JDK/Gimnazjum nr 1 w Jaśle). W tej kategorii wyróżniono ponadto: Jakuba Tockiego (Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Marka Śliwę (Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Polę Gołębiowską (JDK/Gimnazjum nr 1 w Jaśle) oraz Katarzynę Krupę (JDK/Gimnazjum nr 1 w Jaśle).

„Sensowne twory słowne” w MDK
W kategorii wiekowej szkoły ponadgimnazjalne zgłosiło się siedmiu uczestników, natomiast tylko 4 przystąpiło do konkursu. Spośród nich został wyróżniony Dominik Ciupek, reprezentant Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za zainteresowanie konkursem, gratulujemy laureatom i zapraszamy na kolejne edycje.
MDK w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x