JDKKulturaWażne wydarzenia

Soliści JDK pojechali po zwycięstwo

W Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się finał XXII Przeglądu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”. Soliści Jasielskiego Domu Kultury, podopieczni Ewy Grzebień pojechali do Przemyśla i wrócili z tarczą: każdy z nich przywiózł nagrodę.

Soliści JDK pojechali po zwycięstwo
Aleksandra Tocka otrzymała wyróżnienie w kategorii gimnazjów, w tej samej kategorii Justyna Ciołkosz uhonorowana została II nagrodą. Julia Zielińska została laureatką I nagrody w kategorii wiekowej 6 – 9 lat, a Hubert Reczek przywiózł z Przemyśla Grand Prix. Konkurencja była spora, w przeglądzie uczestniczyła utalentowana młodzież z Rzeszowa, Mielca, Przemyśla i Dębicy. Poziom był wysoki, jednak dla solistów z JDK poprzeczka nie była ustawiona zbyt wysoko – nikt nie wrócił bez nagrody.
Soliści JDK pojechali po zwycięstwo
Uczestnicy przemyskiego finału zostali wyłonieni podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się w Jaśle 12 marca br. Wzięło w nim udział 16 wykonawców, których podzielono na 4 kategorie wiekowe: soliści w kl. 0 – III, soliści kl. IV – VI, soliści z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz zespoły szkolne. Prezentacje oceniało jury w składzie: Katarzyna Antonik – Stompel i Maciej Wulw.
Soliści JDK pojechali po zwycięstwo
Przyznano nominacje Julii Zielińskiej (kat. 0 – III), Aleksandrze Tockiej, Justynie Ciołkosz i Hubertowi Reczkowi (kat. gimnazja i szkoły średnie). W kat. klas IV – VI nie przyznano nominacji. Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Preisner (kat. 0 – III) oraz Karolina Kołacz, Aleksandra Musiał i Weronika Klocek (kat. IV – VI).
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x