Kultura

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

24 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel – autorką ponad trzydziestu książek dla dzieci i młodzieży, twórczynią serii biograficznych opowieści o wielkich Polakach, laureatką wielu prestiżowych nagród.

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel
W spotkaniu zorganizowanym w ramach Światowego Dnia Książki uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Święcanach. Autorka biografii Chopina, Lutosławskiego, Fredry, Skłodowskiej-Curie, Makuszyńskiego dzieliła się z młodymi ludźmi tajnikami warsztatu literackiego oraz przygodą związaną z odkrywaniem życiorysów wielkich ludzi. Pisarka przybliżyła ciekawostki i mało znane fakty z życia Heweliusza, Fahrenheita, Schopenhauera oraz Henryka Wieniawskiego. „W podróży ze skrzypcami” to książka, która najbardziej przypadła do gustu uczestniczącym w spotkaniu uczniom.
Anna Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne.
Spotkanie zakończyło się serią pytań do autorki i tradycyjnym rozdaniem autografów
Anna Czerwińska-Rydel – muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.Autorka powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach:Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie (2010); W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie (2011); Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku (2012); Mój brat czarodziej – opowieść o Irenie i Julianie Tuwima (2013); Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim (2013); Fotel czasu – opowieść o Aleksandrze Fredrze (2013); Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim (2014); W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim (2014); Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie (2014); Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim (2014); Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim (2014).
Współtwórczyni portalu internetowego o Chopinie.
GOKiCz w Skołyszynie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x