Kultura

Spotkanie seniorów w Błażkowej okazją do podziękowań (foto)

Organizacja spotkania dla seniorów z gminy Brzyska wiąże się już z pięcioletnią tradycją. Jest to jedno z trzech spotkań seniorów z tej gminy. Jedno z nich odbyło się w niedzielne popołudnie w w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej.

Spotkanie seniorów w Błażkowej okazją do podziękowań (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Organizatorem spotkania każdego roku jest Stowarzyszenie Kobiet gminy Brzyska „Liwoczanka”, którego prezesem jest Maria Cisoń. – Nasze spotkania mogą się odbywać właśnie dzięki przychylności oraz dotacji gminy Brzyska, która każdego roku przekazuje nam kwotę trzech tysięcy złotych na organizację tego wydarzenia – mówi prezes Stowarzyszenia.
W ramach tej kwoty organizowane są trzy spotkania dla seniorów w Dąbrówce, Brzyskach oraz Błażkowej. Na każde z tych spotkań przypada kwota tysiąca złotych.
Spotkanie seniorów w Błażkowej okazją do podziękowań (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Stałym punktem spotkania jest rozdanie okolicznościowych podziękowań dla osób, które przyczyniły się do rozwoju oraz prężnie działały przez ubiegłe lata na rzecz całej gminy Brzyska. W tym roku podziękowania z rąk wójta gminy Brzyska Rafała Papciaka otrzymało pięć osób.
Podziękowania osobiście odebrali: Alicja Zając Senator RP, Marek Rząsa poseł na Sejm VII kadencji, Bogdan Rzońca poseł na Sejm VII kadencji, Małgorzata Chomycz-Śmigielska wicewojewoda podkarpacki, za którą podziękowania odebrała Elwira Musiałowicz-Czech. Podziękowania otrzymał także Bogusław Kręcisz Przewodniczący Rady Powiatu Jasielskiego, który na niedzielnym spotkaniu się nie zjawił.
KOMENTARZE:
Alicja Zając (kliknij aby powiększyć)
Alicja Zając (Senator RP): „Dzisiaj spotykamy się z ludźmi, którzy na co dzień nie mają z nami kontakty, ale tym samym my nie mamy z nimi. Ważne jest to, że dowiadujemy się od tych ludzi wielu ciekawych rzeczy, które dzieją się w tych małych społecznościach, tak jak dzisiaj w Błażkowej. Jest to dla mnie szczególne wydarzenie, gdyż goszczę tutaj od wielu lat – nawet wtedy, gdy jeszcze nie pełniłam żadnych publicznych funkcji. Tym osobom można życzyć przede wszystkim zdrowia, gdyż teraz rzadko można spotkać siedemdziesięciolatka, któremu nic nie dolega”.


Marek Rząsa (kliknij aby powiększyć)
Marek Rząsa (Poseł na Sejm RP): „Na dzisiejszym spotkaniu z seniorami w Błażkowej powiedziałem, że warto tutaj przyjeżdżać nawet z oddalonego o blisko sto kilometrów Przemyśla, aby usłyszeć wiele ciepłych słów od osób, które mają ogromne doświadczenie życiowe. Ja osobiście bardzo się cieszę, że mogę zaczerpnąć choć odrobinę tego doświadczenia przy właśnie takich spotkaniach. Te osoby wiedzą, jak przeżyć życie w sposób godny, uczciwy i wiem, że młodsze pokolenia powinny te osoby mieć jako przykład, który należy naśladować w celu dalszego godnego życia”.


Bogdan Rzońca (kliknij aby powiększyć)
Bogdan Rzońca (Poseł na Sejm RP): „Ludzie, którzy przybyli na dzisiejsze spotkanie są osobami, które przeżyły bardzo wiele w życiu z ogromnymi sukcesami, wychowują teraz po kilkoro dzieci, dochowali się wnucząt, wybudowali własne domy, ale także pomagali budować szeroką infrastrukturę miejską, wiejską. Jeśli te osoby mają jeszcze ochotę teraz wieczorem spotkać się, aby porozmawiać, pośpiewać wspólnie, to znaczy, że ich życie jest bardzo dobre. Powinniśmy się od nich uczyć właśnie też życzliwości oraz współdziałania, które można zaobserwować na przykładzie dobrego rozwoju całej gminy”.


Rafał Papciak (kliknij aby powiększyć)
Rafał Papciak (wójt gminy Brzyska): „Spotkania z seniorami to już jest w naszej gminie tradycja, staramy się w ten sposób podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju gminy. Są to osoby, które mają już po siedemdziesiąt czy osiemdziesiąt lat i to dzięki nim możemy gospodarować teraz w naszej gminie. Ci ludzie zastali naszą gminę drewnianą i zostawili nam – młodszym pokoleniom murowaną. Chcieliśmy właśnie przez organizację tego spotkania w taki symboliczny sposób podziękować za trud, którzy włożyli w rozwój i tworzenie gminy Brzyska”.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z V spotkania dla seniorów w Błażkowej autorstwa Przemysława Janasa.
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
oko
oko
2024 lat temu

wreszcie pokazala sie zajacowa jak zwykle IMPREZKA w sam raz dla niej

ad
ad
2024 lat temu

Takie ładne podziękowanie, a Przewodniczącego Kręcisza nie ma. Nikogo z Powiatu???
To poseł z Przemyśla przyjeżdża, a ze Starostwa nikogo, nawet Pan z za górki, czyli ze Święcan, nie zaszczycił.
Chyba coś jest na rzeczy!

wir
wir
2024 lat temu

Pan z Przemyśla oszalał chyba i walczy o elektorat dla PiS-u. No, chyba, że myśli o transferze 😉

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x