Kultura

Spotkanie z Januszem Kopciem

2 czerwca 2014r.(wtorek) uczniowie klasy IIa o profilu dziennikarskim z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach spotkali się z Panem Januszem Kopciem-poetą, malarzem, dziennikarzem na stałe mieszkającym w USA. Pan Janusz okazał się bardzo otwartym i ciekawym człowiekiem, opowiadał o swoich licznych podróżach, pracy radiowca i w prasie polonijnej.

Spotkanie z Januszem Kopciem
Młodzież miała mnóstwo pytań, m. in. jak wygląda życie Polaków w Ameryce, jak tam postrzegają to, co dzieje się w naszym kraju, jak zaczął swoją przygodę z dziennikarstwem. Wiele emocji dostarczyła zebranym oczywiście dyskusja na temat obecnej polityki naszego kraju. Pan Janusz zapytany o szkolne lata stwierdził, że nie uważa, że był wybitnie zdolny, z całą pewnością był bardzo pracowity, „wyuczony”, dodał także, że pamięta z czasów nauki bardzo wiele.
Spotkanie z Januszem Kopciem
Przekorni, a może tylko dociekliwi uczniowie klasy dziennikarskiej postanowili to sprawdzić, zadając mu pytania z różnych dziedzin. Zrobiło się nam trochę wstyd, bo rzeczywiście pamięć ma świetną i „ zagiąć” było go trudno. Zaimponowała nam także u naszego gościa znajomość języków obcych, ale na tym polu my też wypadamy dobrze. Na zakończenie wszyscy dostali od Pana Janusza tomik jego poezji.
LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x