JDKKultura

Stare Dobre Małżeństwo w JDK

Miłośników poezji śpiewanej zapraszamy na koncert grupy Stare Dobre Małżeństwo. Ten niezwykle popularny, chociaż nieobecny w komercyjnych mediach zespół wystąpi 19 kwietnia, o godzinie 19 w Jasielskim Domu Kultury.

Stare Dobre Małżeństwo w JDK
Zespół powstał w 1983 roku jako duet wokalno – gitarowy: Krzysztof Myszkowski, Andrzej Sidorowicz. Po raz pierwszy zostali przedstawieni jako Stare Dobre Małżeństwo podczas debiutu scenicznego, 12 grudnia 1983 roku, w salce telewizyjnej Domu Studenckiego numer 5 Politechniki Poznańskiej przy ulicy Świętego Rocha. Zespół ma na swoim koncie 17 albumów studyjnych i kilka koncertowych.
Na przestrzeni lat skład grupy ulegał wielokrotnie zmianom. Latem ubiegłego roku zespół zawiesił działalność. Powrócił w listopadzie z inicjatywy Krzysztofa Myszkowskiego. Obecnie Stare Dobre Małżeństwo tworzą: Krzysztof Myszkowski – gitara, harmonijka ustna, (kompozytor i lider zespołu), Bolo Pietraszkiewicz – gitary, instrumenty klawiszowe, cajon, Maciej Harna – oud, rawap, lira korbowa, sitar, udu i Roman Ziobro – gitara basowa, kontrabas.
Bilety do nabycia w sekretariacie JDK, tel. 13 44 351 50.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kijos
kijos
2024 lat temu

Powinien być Krzysztof Myszkowski a nie Mieszkowski, trzy razy wymieniać nieprawidłowo nazwisko kultowej już osoby w środowisku muzycznym i nie tylko to świadczy o kompetencji i znajomości tematu.Do tego nie w lecie zawieszono działalność, ale w kwietniu.
Oto oficjalna strona obecnego SDM-u
http://sdm-myszkowski.com/

Brat Pitt
Brat Pitt
2024 lat temu

Przecież jest Myszkowski. Nie rozumiem tej polityki.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x