JDKKultura

"Studnia kulturalna": Przyjaźń świętych…

Przyjaźń świętych i nie świętych
JDK zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Studnia kulturalna”. Kolejne, piąte już spotkanie z cyklu „Studnia kulturalna JDK”, odbędzie się w najbliższy wtorek (19 października br.) o godz. 18 w Jasielskim Domu Kultury.

kliknij aby powiększyć
Tym razem będzie to wieczór poetycki poświęcony różnym aspektom przyjaźni, którego gościem będzie dr teologii franciszkańskiej ojciec Andrzej Zając. Duchowny przybliży uczestnikom spotkania fascynującą postać św. Franciszka, a szczególnie jego przyjaźnie.
Franciszkanin ojciec Andrzej Zając, poeta, fotografik, poliglota pochodzi z Jasła. Wykłada pisma św. Franciszka, hagiografię i duchowość w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Krakowie. W latach 2000 – 2004 był wicedyrektorem tego seminarium, w latach 2004 – 2008 – gwardianem klasztoru św. Franciszka w Krakowie.
Zakonnik jest również autorem kilku pozycji książkowych: „Po prostu Jest” (tomik wierszy 2001), „Jak odzyskać entuzjazm życia” (2002), „Elementarz świętego Franciszka” (wybór tekstów źródłowych, 2002), „Święty Franciszek” (2004). Ojciec Andrzej napisał też tekst „Wiał wiatr. Opowieść o św. Franciszku”, który ukazał się na płycie wydanej w 2008 roku przez krakowskich artystów oraz brał udział w pracach nad polskim wydaniem „Źródeł franciszkańskich” (2006) i „Pism św. Franciszka” (2009).
(st)
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x