Kultura

Sukces licealistów z Kołaczyc

Wielkim sukcesem zakończył się wyjazd kołaczyckich licealistów z klasy policyjno- strażackiej do Szczytna na finał Ogólnopolskiej II Olimpiady Policyjnej. Uczniowie wrócili z czterema indeksami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Sukces licealistów z Kołaczyc
Zmagania o finał toczyły się od listopada ubiegłego roku. W oparciu o prace pisemne do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się siedmioro uczniów z Kołaczyc. Rywalizacja na tym szczeblu polegała na rozwiązaniu testu pisemnego. Eliminacje wojewódzkie zakończyły się pełnym sukcesem, gdyż w finale ogólnopolskim wśród trzydziestu osób znalazło się siedmioro kołaczyckich licealistów. Tu trzeba było się wykazać zarówno dużym zasobem wiedzy teoretycznej podczas egzaminu ustnego, jak i doskonałą tężyzną fizyczną na teście sprawnościowym.
Finaliści z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach to: Tomasz Roś, Dawid Skicki, Konrad Wilisowski i Magdalena Skrzyszowska. Oprócz nagród rzeczowych otrzymali oni indeksy na dowolny kierunek studiów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Do olimpiady uczniów przygotowywali: Dariusz Szczepanik, nauczyciel liceum, podinspektor Maciej Karp i podkomisarz Bogusław Filip.
Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stanick
Stanick
2022 lat temu

My man Rosix-gratukacje

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x