Kultura

Sukces muzyczny młodej Jaślanki

Ośmioletnia Julia Zielińska z Jasła zdobyła II miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i Dzieci – Uśmiechnij się” zorganizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Julka Zielińska zdobyła II miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i Dzieci - Uśmiechnij się”
Obserwując serwowane nam przez telewizję liczne konkursy, które mają na celu odnaleźć ukryte i nieznane talenty nie zastanawiamy się, ile pracy trzeba włożyć w to, żeby dotrzeć na szczyt i zaistnieć w mediach.
„Cudowne dzieci” już od najmłodszych lat pracują nad swym sukcesem, często kosztem nauki i wolnego czasu. Na jasielskiej ziemi pojawił się nowy talent, wprawdzie jeszcze kilkuletni, ale miejmy nadzieję, że w przyszłości jeszcze nas zadziwi. Mowa tu o Julii Zielińskiej uczennicy klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. Julka z wielką brawurą przeszła przez kolejne eliminacje Podkarpackiego Konkursu  „Literatura i Dzieci – Uśmiechnij się” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. II nagroda w kategorii piosenka zasłużenie się jej należała.
Młoda artystka ma duży talent zarówno wokalny jak i aktorski, co zaowocowało wspaniałą wygraną, a jej piosenka „Trele –morele” podbiła serce publiczności i jury. Do konkursu została wspaniale przygotowana przez wychowawczynię Alicję Szulc. Julka ponadto uczęszcza na zajęcia teatralne prowadzone w Jasielskim Domu Kultury przez Helenę Gołębiewską. Zaangażowanie opiekunek, ciężka praca i talent uczennicy złożyły się na sukcesy młodej artystki..
W ubiegłym roku została laureatką Konkursu Recytatorskiego im. Marii Konopnickiej organizowanego przez SP 2 w Jaśle, ponadto wywalczyła tytuł laureata w Międzyszkolnym Konkursie „Jestem Aktorem” organizowanym przez SP 4 w Jaśle, jest liderką szkolnego zespołu „Czwóreczka”, z którym uświetnia liczne  szkolne i jasielskie imprezy. W nowym roku życzymy jej kolejnych sukcesów.

EP

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x