Kultura

Święto Kultury i Sportu Ziemi Skołyszyńskiej za nami. Zobacz zdjęcia!

Sobotnie popołudnie było okazją do świętowania dla Ludowego Klubu Sportowego Skołyszyn, który właśnie w tym roku obchodzi swoje 20-lecie istnienia. Jubileuszowa impreza była połączona ze Świętem Kultury i Sportu Ziemi Skołyszyńskiej.

Podczas imprezy nagrodzeni zostali piłkarze, trenerzy i działacze 20-lecia (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Założony w 1993 roku klub o biało-niebieskich barwach ma dość bogatą historię, którą przedstawili obecni i poprzedni włodarze klubu. Zespół ze Skołyszyna na co dzień mierzy się z przeciwnikami z krośnieńskiej „okręgówki”. Okrągły jubileusz był także świetną okazją do uhonorowania osób, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju klubu oraz na bieżąco dbają o jego dobro. Na jubileuszu pojawił się prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierz Greń, z rąk którego przyznawane były okolicznościowe odznaki oraz podziękowania.
Na imprezie pojawili się włodarze powiatu oraz politycy (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Na stronie internetowej skołyszyńskiego klubu prowadzona była ankieta, która wyłoniła najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach na przestrzeni dwudziestu lat istnienia zespołu. Napastnik 20-lecia – Bogdan Rąpała, pomocnik 20-lecia – Tomasz Zawisza, obrońca 20-lecia – Paweł Gutkowski, bramkarz 20-lecia Mateusz Furmanek, trener 20-lecia Zdzisław Żmigrodzki oraz piłkarz 20-lecia – Tomasz Solecki. W całym plebiscycie oddanych zostało ponad dwa tysiące głosów.
Jedną z konkurencji w turnieju sołectw było picie mleka na czas (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
– Jest zawsze czas na pracę na rozwój piłkarstwa na Podkarpaciu, ale jest także czas na święto, w którym mam dziś okazję uczestniczyć. Musimy pamiętać o tych osobach, które są dziś wśród nas, ale i o tych, których już z nami nie ma, bo to właśnie one tworzyły i tworzyć będą ten klub dla rozwoju piłkarstwa na Podkarpaciu – mówił do zgromadzonych Kazimierz Greń z Podkarpackiego ZPN.
Najwyższym – diamentowym odznaczeniem w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej odznaczony został prezes Wiesław Hasiak. Odznaczenie zostanie wręczone podczas zjazdu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Na chwilę obecną w naszym województwie wydanych zostało dopiero osiemnaście takich odznaczeń.
Nagrody wręczał m.in wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Szura, Poseł Marek Rząsa i Przewodniczący Rady Powiatu Bogusław Kręcisz (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
O swoim powiązaniu z LKS-em Skołyszyn opowiadał także Adam Kmiecik, Starosta Jasielski. – Moje znajomości z tą drużyną to na początku znajomości jako kibica Wisłoki Mytarz, później Wisłoki Nowy Żmigród. Przyjeżdżaliśmy tutaj na to boisko. Nie zgodzę się z tym, że tera jest trudniej. Wówczas przyjeżdżaliśmy busem, w którym zarazem przebieraliśmy się, ale radość z gry w piłkę nożna towarzyszyła nam tutaj, zarówno w Skołyszynie, ale też, gdy drużyna ze Skołyszyna przyjeżdżała do Nowego Żmigrodu. Te potyczki mają różne historię, bo początkowo były bardzo wyrównane, ale później drużyna ze Skołyszyna nam trochę „uciekła”, czego serdecznie gratuluję. Dzisiaj stojąc tutaj jestem naprawdę pełen podziwu, co w tym klubie się stało. Właśnie tego serdecznie wszystkim gratuluję.
Największym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu Baciary (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Po uroczystościach jubileuszowych przyszedł czas na odrobinę rozrywki. Rozpoczęło się o siedemnastej od turnieju sołectw. Było chodzenie w płetwach, poruszanie się z jajkiem na łyżce, czy zawody w piciu mleka na czas. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z Harklowej, który zdobył łącznie 44 punkty. Tuż pod nimi znalazły się sołectwa: Lisów, Święcany, exe aequo Kunowa i Jabłonica, a na piątym miejscu uplasowali się gospodarze.
Święto Kultury i Sportu Ziemi Skołyszyńskiej za nami (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Sobotnie popołudnie w Skołyszynie urozmaiciły występy dzieci i młodzieży z Gminy Skołyszyn. O 20:30 rozpoczął się koncert zespołu Baciary, który został założony w 2002 roku przez braci Andrzeja i Janusza Body. Tegoroczne Święto Kultury i Sportu Ziemi Skołyszyńskiej zakończyła dyskoteka ze znanym i lubianym DJ Marcusem.
Zapraszamy do obejrzenia galerii autorstwa Przemysława Janasa – kliknij.
Tegoroczna impreza była zorganizowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Patronat medialny nad Wydarzeniem objął Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JaN
JaN
2024 lat temu

Jedzenie jak w poprzednim roku bardzo drogie, nagłosnienie słabe, przed baciarami nic konkretnego artystycznie

JKS
JKS
2024 lat temu

sZKODA ZE PAN STAROSTA NIE MA ZADNYCH WSPOMNIEN Z DRUZYNA CZARNYCH JASLO ,BO MOŻE I TEMU KLUBOWI COKOLWIEK BY POMÓGŁ.

jan2
jan2
2024 lat temu

też żałuje że przed baciarami nie wystąpił U2..

yyy
yyy
2024 lat temu

kto to ta panna?

celek
celek
2024 lat temu

jak na wioskę Skołyszyn to wystarczy

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x