Zwycięstwo przed własną publicznością ze Strumykiem Malawa

JKS Czarni Jasło zwyciężają 2:1 przed własną publicznością ze Strumykiem Malawa w meczu XXXI kolejki IV ligi podkarpackiej. Pierwszą groźną akcję, w 10 min, stworzył sobie zespół z Malawy.

Błąd popełniają Nasi obrońcy a piłkarz Malawy uderza piłkę głową, która na Nasze szczęście ląduje na poprzeczce. 2 minuty później Czarni wychodzą na prowadzenie. Podanie od Stanisława Piwowara dostaje Bartosz Szopa i strzałem z ponad 20 metrów ze środka boiska pokonuje bramkarza gości.

W 18 minucie Rafał Grzesiak próbował podwyższyć wynik, lecz piłka po jego strzale przelatuje nad poprzeczką bramki gości. W 26 minucie Czarni podwyższają prowadzenie. Bartosz Szopa, z około 20 metrów, mocnym strzałem po ziemi po raz drugi pokonuje bramkarza gości. W 37 minucie Nasz zespół może mówić o dużym szczęściu.

Błąd popełnia Nasz bramkarz, Mateusz Bazan, a piłkę zmierzającą do pustej bramki wybija w ostatniej chwili Wojciech Dziedzic. Ostatnie minuty pierwszej połowy to groźne akcje Naszego zespołu. W 42 minucie strzelał Filip Świątkowski, lecz piłkę na róg wybija bramkarz Malawy. W 45 minucie idealnego wręcz podania od Bartosza Szopy nie wykorzystuje Grzegorz Munia, który trafia w boczną siatkę. Do przerwy 2:0.

Druga połowa to głównie gra w środku pola, a zespołem prowadzącym grę byli gospodarze. W 76 minucie sędzia dyktuje rzut karny dla Malawy, który na bramkę zamienia Cupryś Konrad. Czarni mogli bardzo szybko odpowiedzieć golem po stracie bramki, lecz Bartosz Szopa trafia prosto w bramkarza. W 86 minucie mogło być 2:2, lecz ogromnego zamieszania w polu karnym nie wykorzystują piłkarze Strumyka Malawa. W 90 minucie sprintem popisuje się Arkadiusz Mocek, mija bramkarza, lecz jego strzał blokuje obrońca Malawy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i 3 punkty zostają w Jaśle.

Skład JKS Czarni 1910 Jasło: Bazan, Kulig, Madejczyk, Dziedzic, Grzesiak (87′ Nabożny), Munia (68′ Warchoł), Chrząszcz, Urban (80′ Jamuła), Piwowar, Szopa, Świątkowski (90′ Mocek).