Kultura

Sylwia Więcek najlepsza na Podkarpaciu

Sylwia Więcek (kliknij aby powiększyć)
W salach Muzeum Regionalnego w Brzozowie odbył się Chorągwiany Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”. Wzięli w nim udział najlepsi recytatorzy z grona zuchów i harcerzy z terenu całego województwa podkarpackiego. Duży sukces odniosła w nim reprezentantka jasielskiego Hufca ZHP – Sylwia Więcek – harcerka 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” przy ISP nr 12 i Gimnazjum nr 2 w Jaśle.
Zajęła ona I miejsce w kategorii „harcerze”. Zaprezentowała utwory związane z naszą lokalną Ojczyzną wybrane wspólnie z jej opiekunem i drużynowym hm. Wiesławem Hapem: wiersz Marii Tomasik „Znajomy” oraz fragment prozy autorstwa Mariana Bernackiego z publikacji „Wspomnienia o Jaśle” wydanej przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.
W kategorii zuchów wyróżnienie otrzymała Magdalena Lewicka z Gromady Zuchowej „Dzielne Orły” z Zarzecza z naszego Hufca.
Szkoda, że nie mogła w tym konkursie wziąć udział zwyciężczyni hufcowego konkursu w kategorii „harcerze starsi”, inna harcerka 139. DH „Lisy”, uczennica Gimnazjum nr 2 – Gabriela Czerwińska, której recytacja na jurorach wywarła największe wrażenie.
(DR)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x