r e k l a m a
JDKKultura

„Symphonica” w JDK

Mocne dźwięki gitar współgrające z szlachetnym brzmieniem orkiestry symfonicznej i śpiewem artystów, wykonujących ponadczasowe rockowe i metalowe ballady złożyły się na koncert „Symphonica”. Znakomity dźwięk, ruch i światło współtworzyły muzyczny spektakl, który odbył się w środę w Jasielskim Domu Kultury. Oczarowana koncertem publiczność nagrodziła artystów kilkuminutową owacją na stojąco.

„Symphonica” w JDK
– Koncert ma na celu nie tylko upamiętnić 70. rocznicę wysiedlenia i zburzenia Jasła. – powitał przybyłych Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. – Muzyka rockowa, którą moje pokolenie bardzo dobrze pamięta i część młodej widowni pewnie też zna, w przedstawieniu symfoniczno – rockowym doskonale wpisuje się w klimat Jasła, miasta, które odrodziło się z gruzów i popiołu, „Miasta Feniksa”.
Tę blisko dwugodzinną muzyczna ucztę rozpoczął utwór „Smoke On The Water” z repertuaru Deep Purple w znakomitej interpretacji Kasi Stanek, Doroty Lembicz, Mateusza Ziółko i Karola Śmiałka. Po tym energetycznym wstępie zrobiło się przez chwilę lirycznie i nastrojowo przy pierwszych dźwiękach… „Smells Like Teen Spirit” Nirvany w wykonaniu Kasi Stanek i Doroty Lembicz. Później nagranie nabrało tempa i energii zbliżonej do oryginału. Po tak mocnym wstępie klasyki rocka, przyszedł czas na balladę „Not Strong Enough” fińskiego kwartetu smyczkowego Apocalyptica. Tego wieczoru nie zapomniano także o miłośnikach opery.
„Symphonica” w JDK
Przybyli na koncert mogli wysłuchać tytułowego utworu z musicalu Andrew Lloyda Webbera – „Phantom of the Opera” w wykonaniu duetu Sylwia Lorens – Mateusz Ziółko oraz arii „Carmen” z opery Georges’a Bizeta. Podczas tego muzycznego spektaklu nie zabrakło zaskakujących momentów, jak chociażby całkowicie symfoniczna wersja utworu „In Bloom” Nirvany, czy pięknego pokazu tańca w wykonaniu Agaty Glenc, która niespodziewanie wyłoniła się spośród widzów, aby wrócić na scenę. Na to multimedialne widowisko muzyczne złożyły się również utwory, które podniosły temperaturę na widowni. Były to: „Sweet Child O’ Mine” grupy Guns N’ Roses, a także „Highway To Hell” z repertuaru AC/DC, „Enter Sandman” Metallicy czy wykonane przez wszystkich wokalistów na końcu nieśmiertelne „The Final Countdown” szwedzkiej grupy Europe.
Publiczność nie chciała szybko rozstać się z artystami i gromkimi brawami ponownie wywołała ich na scenę. Na bis artyści wykonali utwór „Pomaluj moje sny” z repertuaru Tadeusza Nalepy, a także ponownie „Finałowe odliczanie”.
Koncert odbył się w ramach 70. rocznicy wysiedlenia i zniszczenia Jasła, pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x