KulturaMBP

Tajniki fotografii i fabuła „Małego Księcia”

O tym, że fotografia i literatura może być wymowna, symboliczna oraz ponadczasowa przekonali się w dniach 17-19 lipca br. uczestnicy warsztatów literacko-fotograficznych dla seniorów „Tropem Małego Księcia” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, realizowanych w ramach projektu Biblio-aktywni! Zajęcia poprowadził Paweł Kula, animator kultury oraz artedukator.

W czasie 3-dniowych warsztatów seniorzy zgłębiali to, co uda się wyrazić poprzez tworzywo, jakim jest obraz oraz starali się szukać połączeń a także różnic między językiem obrazu a słowa. Inspiracją do pracy warsztatowej była fabuła „Małego Księcia” A. de Saint-Exupéry’ego przez pryzmat której udało im się przyjrzeć najbliższej okolicy. Dzięki warsztatom uczestnicy zapoznali się ze specyfiką fotografii oraz sprawdzili się w roli interpretatorów obrazu. Wspólnie eksplorowali miasto, wykonując zdjęcia nawiązujące do wybranych przez siebie cytatów oraz współtworzyli multimedialny przewodnik z fotografiami najbliższej okolicy inspirowany odniesieniami literackimi.

Tajniki fotografii i fabuła „Małego Księcia”

Efekty warsztatów już niebawem do obejrzenia na stronie www.mbp.jaslo.pl. Jesienią otwarta zostanie także wystawa dokumentująca etapy pracy nad przewodnikiem oraz ukazująca rezultaty pracy warsztatowej.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Biblio-aktywni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tajniki fotografii i fabuła „Małego Księcia”

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „MAMY NADZIEJĘ”, Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x