JDKKultura

Taniec, radość i pasja w Jasielskim Domu Kultury

Zespoły: „Kleks IV”, „Ale To Nic” oraz „Strecz” to laureaci w swoich kategoriach wiekowych XIV edycji Andrzejkowych Spotkań Tanecznych. Przegląd dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych odbył się 27 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. W konkursie udział wzięło 15 zespołów, 11 duetów oraz 17 solistów.

Taniec, radość i pasja w Jasielskim Domu Kultury
Przegląd, który na stałe wpisał się w kalendarz artystyczny Jasielskiego Domu Kultury ma na celu propagowanie tańca oraz rozbudzanie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży. – Poprzez ten konkurs mamy możliwość wymiany pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami tanecznym i dzisiaj spotykamy się po to, aby zaprezentować swoją pracę, podzielić się pasją jaką jest taniec – powiedziała podczas otwarcia AST Katarzyna Korona, instruktor tańca w JDK.
Taniec, radość i pasja w Jasielskim Domu Kultury
W tym roku prezentacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: od 7 do 11 lat, od 12 do 15 lat i powyżej 15 roku życia oraz w dwóch kategoriach tanecznych: taniec nowoczesny (hip hop, disco, dance, break dance, funky, house, street dance) i inscenizacja taneczna (przy użyciu różnych technik tanecznych, kostiumów, rekwizytów itp.).
Prezentacje oceniało jury w składzie: Monika Godek, tancerka Krakowskiego Teatru Tańca, nauczyciel tańca oraz koordynator imprez z udziałem zespołów tanecznych i teatrów tańca, Paulina Gorgoń, instruktorka w szkole tańca „You Can Do It” Dance Studio w Katowicach oraz Marzena Krywult, tancerka, choreograf, instruktor tańca współczesnego i show Dance, obecnie choreograf Rzeszowskiego Teatru Tańca Współczesnego.
Taniec, radość i pasja w Jasielskim Domu Kultury
– Wiem, że wiele z tych choreografii było waszego autorstwa. Myślę głównie o solówkach i duetach. Chciałbym podziękować i pogratulować waszej pasji i żebyście nie przestali pracować. To ciężka praca, o czym wszyscy dobrze wiemy, ale te wasze choreografie to też wielka przyjemność oglądania – podsumowała Monika Godek.
***
Nagrodzeni
I kategoria: II miejsce – zespół Kleks IV oraz zespół Monster Kids.
II kategoria: I miejsce zespół Ale To Nic, III miejsce zespół Kleks I.
III kategoria: I miejsce zespół Strecz oraz zespół Eat Beat, II miejsce zespól Simply Swag, III miejsce zespół R-Revolution oraz Bez Nazwy.
Wyróżnienia
I kategoria: Pasja, Julia Lonczak „najlepsze solo Weronika Ochał.
II kategoria: Kinga Kucharska, najlepszy duet Anna Marek /Dawid Baran, najlepsze solo Nicola Chęciek.
III kategoria: Paulina Zalewska, najlepszy duet Dominka Żak /Karol Wojciechowski, najlepsze solo Martyna Zielińska.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x