Kultura

Trwa XX Finał WOŚP. Na godz. 15:30 zebrano ponad 7 tyś. zł (foto)

Od dzisiejszego poranka w całej Polsce, a także w Jaśle trwa XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na godzinę 15:30, stu osiemdziesięciu jasielskim wolontariuszom udało się zebrać blisko siedem i pół tysiąca złotych.

Trwa XX Finał WOŚP. Na godzinę 15:30 zebrano ponad 7 tyś (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Pieniądze z tegorocznego Finału przekazane zostaną na zakup najnowszych urządzeń dla ratowania życia wczesniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
W ubiegłym roku podczas XIX Finału w Jaśle udało się zebrać kwotę ponad 50 tysięcy złotych, w tym roku jasielski sztab liczy na znacznie większą kwotę.
Trwa XX Finał WOŚP. Na godzinę 15:30 zebrano ponad 7 tyś (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Od południa na jasielskim rynku trwają licytacje, koncerty lokalnych muzyków oraz występy jasielskich szkół i przedszkoli.
– Myślę, że jest to fajna inicjatywa i bezinteresowna pomoc dla innych ludzi. Moim zdaniem więcej osób powinno włączyć się do tej akcji. Staram się co roku brać udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Dominika Forystek, wolontariuszka, uczennica Gimnazjum nr 2 w Jaśle.
Do wylicytowania jest wiele gadżetów m.in płyta z dedykacją osobistą Michała Szpaka, szaliki Czarnych Jasło, Stali Mielec, Sandecji Nowy Sącz. Koszulki oraz kalendarze przekazały również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.
Trwa XX Finał WOŚP. Na godzinę 15:30 zebrano ponad 7 tyś (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Wszystkich jaślan zapraszamy na koncerty oraz występ gwiazdy wieczoru, którą będzie zespół Kamień Kamień Kamień – finalista programu muzycznego ,,Must be the Music”. O dwudziestej odbędzie się światełko do nieba, a tuż po nim druga część koncertu Kamień Kamień Kamień.
Zobacz fotorelację! (Dodano: 8 stycznia 2012 15:46)
Kwotę zebraną dotychczas można śledzić na często aktualizowanej stronie WOŚP Jasło – www.wospjaslo.pl
Aktualizacja:
godz. 17:50 – Na obecną chwilę udało zebrać się ponad 20  tysięcy.
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nevermind
nevermind
2024 lat temu

co do zdania Dominiki Forystek : […] Moim zdaniem więcej osób powinno włączyć się do tej akcji.
tak rozumiem, ale to nie nasza wina, że chętnych było 220 osób a ograniczenie było tylko 180 osób i niektórych usunęli, no sory.

emer
emer
2024 lat temu

Jeśli w sensie pozytywnym cos się kiedyś udało,to w naszym kraju wprowadza się jako powszechność. Kolejne lata wolontariusze w większości ludzie młodzi na ulicach robią dobrą robotę.Zakupuje się wiele urządzeń szczególnie dla szpitali,które powinny,powinny pomagać wszystkim,a to wszystkim ludziom.Brutalna prawda w Jaśle bywa odmienna.Otóż będąc emerytem,któremu jak wielu podobnym zdrowie szwankuje i szuka pomocy w przychodniach publicznych ,a co się okazuje,Mając skierowanie od rodzinnego .do specjalisty ortopedy w przychodni publicznej wyznaczono 3 m-czny okres wyczekiwania na spotkanie z jaśnie panem .Natomiast kontaktując się z jaśnie panem w prywatnym gabinetem ortopedycznym czasokres wyczekiwania wynosi 2 dni.Wniosek jeden na nic ok.40-to letni… Czytaj więcej »

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x