KulturaMBP

Tydzień e-książki w MBP w Jaśle

W dniach 5-10 marca 2012 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w Międzynarodowym Tygodniu E-Książki. Pierwsza e-książka pojawiła się na świecie ponad 40 lat temu.

Tydzień e-książki w MBP w Jaśle (kliknij aby powiększyć)
Czytelnicy bardzo nieufnie odnosili się do nowej formy książki, co bardzo utrudniało jej promocję. Aby temu przeciwdziałać postanowiono zorganizować Międzynarodowy Tydzień E-książki, który obchodzony jest od 2004 r., jego inicjatorką była Rita Toews, wielokrotnie nagradzana kanadyjska autorka powieści i książek dla dzieci.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle postanowiła włączyć się w tą międzynarodową akcję i wprowadzić swoich czytelników w świat e-książek. Akcja będzie okazją do zapoznania się z e‑bookami dla osób, które do tej pory nie miały z nimi kontaktu. Dla fanów elektronicznych publikacji będzie to okazja do zarażania innych swoją pasją.
W dniach 5 – 10 marca w MBP w Jaśle czytelnicy korzystając z listy darmowych źródeł legalnych e-książek będą mogli przeczytać wybraną lekturę na komputerze. Zainteresowane osoby będą mogły zapoznać się z działaniem czytników, dostępnych w bibliotece. Czytelnikom będą rozdawane ulotki z wykazem najciekawszych serwisów z e-książkami, wykaz taki znajdzie się również na stronie internetowej biblioteki. (www.mbp.jaslo.pl)
Wszystkich chętnych zapraszamy również do skorzystania z szerokiej oferty aktualnych audiobooków znajdujących się w zbiorach MBP w Jaśle.
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x