Kultura

„Tydzień z Internetem" i Sieciaki w trzcinickiej bibliotece

W całym kraju, w dniach 26-30 marca, trwała ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem”, koordynowana przez Telecentre – Europe, organizację pozarządową zrzeszającą sieci telecentrów z różnych państw. W tym roku do akcji przyłączyła się także Filia w Trzcinicy, Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

„Tydzień z Internetem” i Sieciaki w trzcinickiej bibliotece
Głównym celem kampanii jest przybliżenie możliwości Internetu osobom w różnym wieku i zachęcenie ich do korzystania z tego niezbędnego już w dzisiejszych czasach medium. Hasłem przewodnim kampanii „Tydzień z Internetem 2012” jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.
Od poniedziałku, 26 marca, w filii GBP w Trzcinicy, trwa III edycja warsztatów komputerowych – „ON-LINE w bibliotece”. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie osób starszych i bezrobotnych. Codzienne spotkania i miła, kameralna atmosfera sprawiają, że uczestnicy z wielką przyjemnością zgłębiają tajniki pracy z komputerem.
Pracownicy biblioteki nie zapomnieli także o najmłodszych użytkownikach.W dniach 26, 27 i 28 marca specjalnie dla dzieci przygotowano zajęcia pod hasłem „ Sieciaki”. Ideą przyświecającą tym spotkaniom jest propagowanie bezpiecznego korzystania z Internetu przy wykorzystaniu popularnych i lubianych przez dzieci metod: konkursów, kolorowanek i innych form edukacji poprzez zabawę. Główny element zajęć stanowi kreskówka pt. „Sieciaki” przekazująca dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w Sieci.
Spotkania zorganizowane zostały na podstawie scenariusza opracowanego przez Fundację Dzieci Niczyje wchodzącego w skład pakietu „Bezpieczny internet” w ramach programu Akademia Orange dla Bibliotek.
Agnieszka Jeleń

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x