Kultura

Uczniowie Liceum w Kołaczycach na Wielkiej Rewii Kawalerii w Krakowie

W dniu 17 września włączając się w obchody upamiętniające kolejną rocznicę napaści ZSRR na Polskę z września 1939 r. oraz w ramach wychowania patriotycznego, uczniowie dwóch klas z kołaczyckiego liceum, jako jedyna szkoła z Podkarpacia, wzięli udział w zajęciach w ramach Wielkiej Rewii Kawalerii na krakowskich Błoniach.

Uczniowie Liceum w Kołaczycach na Wielkiej Rewii Kawalerii w Krakowie
Uczniowie zwiedzili namioty wystawowe, upamiętniające ważne wydarzenia historyczne Polski, wysłuchali ciekawych prelekcji, m.in. na temat Kampanii Wrześniowej oraz mieli okazję zobaczyć obozowisko kawaleryjskie i oglądnąć pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego, w tym pokaz władania białą bronią. Poznali też trudy codziennego życia w obozie kawaleryjskim pod namiotami, jakim na krakowskich Błoniach stoją przez 2 tygodnie kawalerzyści ochotnicy.
Uczniowie Liceum w Kołaczycach na Wielkiej Rewii Kawalerii w Krakowie
Tego typu jedyna w swoim rodzaju, niezwykle interesująca, żywa lekcja historii na pewno lepiej przemawia do młodzieży niż teoretyczna wiedza książkowa, uczy szacunku do symboli narodowych i zmusza do refleksji nad najbardziej istotnymi wydarzeniami historycznymi naszej ojczyzny.
LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x