r e k l a m a
Kultura

V Festiwal Smaków Regionalnych w Tarnowcu już wkrótce!

Wójt Gminy Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Tarnowiec już po raz piąty organizują „Festiwal Smaków Regionalnych – PIEROGI” który odbędzie się 24 – 25 sierpnia 2013 roku na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

Zapowiedź (kliknij aby powiększyć)
Do Tarnowca zapraszamy smakoszy pierogów oraz innych regionalnych potraw, którzy na nowo odkrywają i doceniają tradycyjne smaki i potrawy naszych przodków oraz poznają ich różnorodność. Podczas 2 dni trwania Festiwalu przygotowaliśmy dla państwa szeroką ofertę atrakcji i ciekawostek oraz różnorodny repertuar artystyczny.
W sobotę 24 sierpnia zapraszamy na koncerty zespołów sceny rockowej zagrają zespoły: Humanoid, Reggeneracja, Afera Blues Grup. O godzinie 21 rozpocznie się pokaz ognia artystycznej grupy Lumen Noctis z Rzeszowaa a na zakończenie sobotniego wieczoru DJ Błażej B&S zaprosi wszystkich na dyskotekę pod gwiazdami.
W drugi dzień Festiwalu od godziny 13:30 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadła regionalne przygotowane przez KGW. Oczekujemy że, zostanie pobity zeszłoroczny rekord 45 000 zjedzonych pierogów. Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów ludowych i młodzieżowych takich jak: Potakowianki, Tarnowcoki, Kamfinioki, Tarnina, Zespół Taneczny Jaślanie, występy grup ze Słowacji.
Ciekawostką będzie pokaz przygotowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Beskid Zielony, która przedstawi i omówi szereg ginących oraz zapomnianych już zawodów i czynności wykonywanych niegdyś na polskiej wsi.
Zaplanowaliśmy również wiele konkursów i zabaw dla najmłodszych, KGW rywalizują ze sobą w konkursie na najsmaczniejsze pierogi 2013 roku, można się będzie zmierzyć w konkursie jedzenia i lepienia pierogów na czas.
Gwiazdą V Festiwalu Smaków Regionalnych będzie Zbigniew Wodecki z zespołem którego występ rozpocznie się około godziny 20:00. Po występie zapraszamy na zabawę taneczną z zespołem Orion.
Zapraszamy do udziału w V Festiwalu Smaków Regionalnych PIEROGI.
GOK Tarnowiec

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Pierogi były bardzo dobre w tamtym roku !!!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x