JDKKulturaWażne wydarzenia

V Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w JDK

Wernisaż wystawy pokonkursowej V Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży, w tym roku zorganizowanego pod hasłem: „To już pora na święta, to już czas”, odbędzie się w piątek (18 bm.) o godz. 14 w Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

(kliknij, aby powiększyć)
Podczas uroczystego otwarcia ekspozycji zwycięzcom wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia.
Konkurs zorganizowany przez JDK adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Jasła i powiatu jasielskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie w dowolnej technice płaskiej prac na temat zwyczajów i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Powołana przez organizatorów komisja oceniła estetykę prac, staranność, inwencję twórczą autorów, ogólny wyraz artystyczny oraz samodzielność wykonania.
Na wystawę zakwalifikowanych zostało bisko 300 prac z 330 nadesłanych. Można je będzie oglądać do 23 grudnia br. – Zgłoszone zostały bardzo różne prace: i lepsze, i gorsze. Szczególną uwagę jurorów zwróciły linoryty i prace wykonane techniką wydrapywania. Było również kilka bardzo dobrych prac malarskich – mówi Ewa Kusiak, instruktorka plastyki w JDK odpowiedzialna za organizację konkursu.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x