JDKKultura

VI Jasielska Scena Tańca

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wieczór taneczny, który odbędzie się 23 kwietnia o godz. 17.00. W ramach Międzynarodowego Dnia Tańca na scenie JDK wystąpią m.in. Dziecięcy Zespół Artystyczny „Uśmiech” oraz gość specjalny Michał Młocek z pokazem poppingu.

Kliknij, aby powiększyć
Swoje umiejętności zaprezentują m.in. zespól R- Revolution (gospodarz wydarzenia) oraz grupa młodzieżowa hip – hop z JDK. Młodzi tancerze zaprezentują się w choreografiach grupowych, duetach i solówkach.
Jasielska Scena Tańca organizowana po raz kolejny adresowana jest do dzieci i młodzieży z regionu, a celem imprezy jest popularyzacja tańca w regionie. – Na całym świecie kwiecień jest miesiącem poświęconym tańcowi. Stąd też pomysł, aby Jasło przyłączyło się do tych obchodów – mówi Katarzyna Korona, instruktorka tańca w Jasielskim Domu Kultury.
Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego , będącego pod auspicjami UNESCO. Na dzień obchodów wybrano 29 kwietnia, na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x