Kultura

VI Wieczór Twórczości Młodych w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie

10 kwietnia 2013 roku w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie po raz szósty młodzi twórcy zaprezentowali swoje pasje. W wieczorze wzięło udział 17 osób. Czytelnia biblioteki stała się oazą sztuki. Dominowały rysunek i malarstwo.

VI Wieczór Twórczości Młodych w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie
Swoje prace, mówiące o dużej dojrzałości artystycznej eksponowały: Oliwia Augustyn (uczennica Publicznego Gimnazjum w Dębowcu), Katarzyna Bara (uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach), Gabriela Czerwińska (uczennica Gimnazjum Nr 2 w Jaśle), Gabriela Cichoń (uczennica Gimnazjum Nr 1 w Jaśle), Agnieszka Klimkiewicz (uczennica Publicznego Gimnazjum w Dębowcu), Anna Stec (uczennica Technikum Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle). Rękodzieło artystyczne prezentowały Justyna Gadzała (uczennica Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle)., Karolina Kozik i Aneta Miśkowicz (uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle). Wystąpili także młodzi poeci – Izabela Filip (uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle), Monika Kocik (absolwentka Akademii Krakowskiej) i Daniel Korczykowski (student Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie). Próbę twórczości prozatorskiej dała Aleksandra Stec (uczennica Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach). Własne teksty piosenek śpiewały: Gabriela Czerwińska i Izabela Filip. Teksty Izabeli opracował muzycznie oraz akompaniował jej w czasie występu Michał Szurlej (uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale).
VI Wieczór Twórczości Młodych w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie
Usłyszeć można było również polskie przeboje. Daniel Korczykowski wykonał utwór z repertuaru Marka Grechuty „Ocalić od zapomnienia, a Edyta Szot (uczennica Technikum Zespołu Szkól Nr 3 w Jaśle) zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”. Grą na trąbce popisał się Szczepan Woźniak (uczeń Technikum Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle). O oprawę muzyczną i nagłośnienie zatroszczył się Mateusz Kozik (uczeń Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej).
Publiczność, pełna uznania dla młodych artystów mających odwagę w dzisiejszych zinformatyzowanym świecie tworzyć i wyrażać siebie w niebanalny sposób, nagrodziła ich brawami. Przekorną puentą wieczoru stał się wiersz poetki regionalnej Barbary Tory „Znak czasu”, przeczytany przez autorkę. Mamy nadzieje, iż spotkanie adeptów szeroko pojętej sztuki zaprzeczyło wizji kondycji współczesnej młodzieży nakreślonej w liryku.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy wieczoru otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane m.in. przez Urząd Miasta w Jaśle. Spotkanie prowadziły Małgorzata Kasza i Beata Szczepanik.
Małgorzata Kasza

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x