r e k l a m a
KulturaMDKWażne wydarzenia

VII Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Pro-scenki 2011

1 grudnia 2011 r. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle VII Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich PRO – SCENKI 2011 adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Jasła i powiatu jasielskiego.

VII Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Pro-scenki 2011
W Przeglądzie wzięło udział 7 grup teatralnych. Spektakle profilaktyczne prezentowali uczniowie: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Publicznego Gimnazjum w Bieździedzy, Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Gimnazjum w Tarnowcu, Publicznego Gimnazjum w Cieklinie, Gimnazjum w Kołaczycach, Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle.
Tematyka przedstawień dotyczyła szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień i zachowań patologicznych.
VII Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Pro-scenki 2011
Występy oceniało jury w składzie:
Pani Jolanta Mercik -dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jaśle,
Pani Katarzyna Antonik – Stompel – wokalistka i aktorka
Pani Anna Zima – Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Jaśle
Pan Andrzej Papciak – Wicenaczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego
Poziom prezentacji był wyrównany, ale komisja postanowiła szczególnie wyróżnić dwa spektakle – spektakl „Nie – bo nie” w wykonaniu Szkolnego Kółka Teatralnego z Publicznego Gimnazjum w Bieździedzy oraz spektakl „List Joli” prezentowany przez grupę teatralną „Aluzja ” z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach.
Spektakl „Nie – bo nie” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum w Bieździedzy został wyróżniony za stworzenie niezwykle sugestywnego obrazu z wykorzystaniem wszystkich dostępnych środków teatralnych; spektakl ten był prawdziwym wydarzeniem Przeglądu.
VII Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Pro-scenki 2011
Wszystkie zespoły teatralne VII Przeglądu Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich zostały nagrodzone za pracę jaką włożyli w przygotowanie spektakli. Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Gazownia Jasielska. Nagrody wręczali: Grażyna Leńczuk – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Andrzej Papciak – Wicenaczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle oraz Anna Przywara – kierownik marketingu Gazowni Jasielskiej.
VII Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Pro-scenki 2011
Podczas Przeglądu odbyło się także podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy prac plastycznych biorących udział w konkursie pt. „Mam wybór! Nie palę”, którego organizatorem była Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Jaśle przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jaśle, Urzędem Miasta Jasła oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle. Konkurs odbył się w ramach obchodów połączonych kampanii społecznych „Rzuć Palenie Razem z Nami” oraz „Miasta wolne od dymu”.
MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x