r e k l a m a
KulturaMBP

W czwartek w MBP spotkanie autorskie z Dariuszem Pado

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z poetą, Dariuszem Pado.

W czwartek w MBP spotkanie autorskie z Dariuszem Pado (kliknij aby powiększyć)
Spotkanie z odbędzie się w Czytelni Głównej MBP w Jaśle 21 marca 2013 r. o godz. 11.00. Będzie to spotkanie inaugurujące projekt „Wariacje literackie” realizowany przez MBP w Jaśle przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wiele wierszy jest dedykowanych, wielu jest w nich rozmówców, ich doświadczeń, które budzą niepokój, a do których trzeba się przymierzyć jak do własnych. Świat, który przywołuje Darek Pado, jest kruchy, ale nie jest stracony. Ocala je żywotność, która jest w odczuwaniu i w wierszu, a także nieokreśloność losu natury, którą daje się obserwować mniej boleśnie niż ludzi… – Jarosław Mikołajewski o wierszach z tomiku „Peryferie raju”
Dariusz Pado – adwokat, poeta, współtwórca serwisu poetyckiego „Nieszuflada”. Współpracował z czasopismem literackim „Kursywa”, „Arte” oraz kocim „Kocie Sprawy” .
Redaktor „młodej poezji” w rzeszowskim kwartalniku literackim „Nowa Okolica Poetów”. „7+7+7” (2011) jest jego piątą, choć tak naprawdę trzecią samodzielną książką poetycką. Wcześniej ukazał się „Ijar” (2009) oraz „Peryferie raju” (2005). Razem z Raphaelem Rogińskim oraz Radosławem Wiśniewskim tworzy trupę Geniza przedstawiającą instalacje z muzyki i słowa. Mieszka i pracuje w Rzeszowie.
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x