Kultura

W Gimnazjum nr 2 uczczono Rok Wolontariatu

W Europie jest 100 milionów wolontariuszy, co oznacza, że co piąty Europejczyk angażuje się w dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych. We wtorek 29 marca w auli Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyła się powiatowa konferencja „Młodzież a wolontariat”.

W Gimnazjum nr 2 uczczono Rok Wolontariatu
Organizatorami spotkania byli: z ramienia 139. Drużyny Harcerskiej ,,Lisy” – druhna Monika Mickiewicz, a ze strony Samorządu Uczniowskiego – jego przewodniczący Szymon Inglot.
W konferencji, którą otworzyła dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle – Aleksandra Zajdel – Kijowska, uczestniczyły kilkuosobowe delegacje młodzieży szkolnej i organizacji prowadzących działalność wolontariacką.
W trakcie dyskusji omówiono różne dobre praktyki i dzielono się swoimi doświadczeniami. Z zadowoleniem stwierdzono, że na terenie Jasła i powiatu jest wielu młodych ludzi, którzy chcą pomagać innym i pracować na rzecz środowiska lokalnego.
W Gimnazjum nr 2 uczczono Rok Wolontariatu
Podczas spotkania organizatorzy zaproponowali swym gościom i pozostałym uczestnikom ściślejszą współpracę, częstsze kontakty, działania w zakresie wspólnej opieki nad miejscami pamięci, pomocy ubogim rodzinom i chorym dzieciom oraz akcje ekologiczne na terenie naszego powiatu.
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x