Kultura

W Jaśle uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej (foto)

Dzisiaj mija druga rocznica katastrofy katastrofy smoleńskiej, w której zginął prezydent RP Lech Kaczyński oraz 95 towarzyszących mu osób, wśród których był również jaślanin Senator Stanisław Zając. W tym roku program uroczystości był znacznie bogatszy.

W Jaśle uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Obchody rozpoczęły się o godzinie 8.00 modlitwą przy grobie tragicznie zmarłego Senatora Stanisława Zająca, gdzie również złożone zostały okolicznościowe wiązanki. Godzinę później w Święcanach (gm. Skołyszyn), skąd pochodził Senator odbyła się msza święta.
Bieg Pamięci Senatora Zająca
W drugą rocznicę katastrofy, po raz pierwszy został zorganizowany Bieg Pamięci Senatora VII kadencji, który wystartował przed południem. W zawodach w szranki weszło ponad pięćdziesięciu zawodników, wśród których był również poseł na Sejm VII kadencji Bogdan Rzońca.
– Organizacją tego symbolicznego biegu uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej, w której tragicznie zginął prezydent Kaczyński oraz mój świętej pamięci mąż. Biegi zostały zorganizowane po raz pierwszy, ale już dzisiaj podjęliśmy decyzję, że w przyszłych latach będziemy go kontynuować – mówi Alicja Zając, wdowa po Senatorze Zającu.
W Jaśle uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Oddali hołd przy „Golgocie Wschodu”
Tuż po siedemnastej w jasielskiej Kolegiacie Farnej odbył się spektakl Teatru Hagiograf, natomiast godzinę później została odprawiona msza święta w intencji poległych w katastrofie smoleńskiej. Jasielskie obchody drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej zakończył marsz pamięci pod pomnik „Golgota Wschodu” przy ulicy Czackiego, gdzie zostały złożone kwiaty.
Na zakończenie wdowa po Senatorze Zającu złożyła podziękowania wszystkim osobom, które bardzo licznie wzięły udział w obchodach drugiej rocznicy katastrofy.
(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józef
Józef
2024 lat temu

Czy ktokolwiek chce to wyjaśnić co tam się na prawdę stało??? Proszę o wyjaśnienia

jadzia
jadzia
2024 lat temu

Gdzie się stało?

czarny
czarny
2024 lat temu

zamiast godnie uczcić pamięć ludzi, którzy zginęli PIS wykorzystuje sytuację do walki o wyborców…to jest żałosne i chore co się dzieje w tym kraju…mam dość tej maskarady…

ja
ja
2024 lat temu

Na drugim zdjęciu wszyscy się cieszą , jakoś nie widzę żałoby. Grunt , to się pokazać i zaistnieć

Romek
Romek
2024 lat temu

widze, że radość i uśmiech na twarzach. naprawde nie moge zrozumiec takich zachowan.

jadzia
jadzia
2024 lat temu

Jak to nie możesz zrozumieć takich zachowań,oni przyszli,aby sie pokazać,że jeszcze istnieją.Lud,ludowy ich zobaczy i znowu na nich ochoczo zagłosuje

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x