JDKKulturaWażne wydarzenia

W JDK: Daniec jak zwykle zabawny

Znany satyryk i kabareciarz Marcin Daniec, który w sobotę (10 bm.) wystąpił w Jasielskim Domu Kultury, jak zwykle przyciągnął nadkomplet publiczności.

W JDK: Daniec jak zwykle zabawny (fot. Jasielski Dom Kultury)
Jako pan Ignacy przedstawił swoją wizję Polski w zjednoczonej Europie, a jako Góral znów udowadniał, że „każdy za uszami cosik mo”. Kpił z polskiej rzeczywistości, z minionych już i obecnych czasów, z drogowców, kolei, służby zdrowia, zmiany obyczajów, elit rządowych i politycznych, naszej prezydencji w UE, stosunków polsko-rosyjskich, tarczy antyrakietowej, przygotowań do Euro 2012, telewizyjnych show i festiwali, wzbudzając entuzjazm widowni. Tak jak przy okazji poprzednich występów Dańca w Jaśle (ostatnio gościł tu w styczniu ubiegłego roku) nie obeszło się bez lokalnych odniesień, na które publiczność reagowała szczególnie żywiołowo.
Dopiero po bisach widzowie pozwolili artystom spieszącym na kolejny występ opuścić scenę. Dańcowi towarzyszył pochodzący z Gorlic krakowski bard Tadeusz Krok oraz dwuosobowy chórek: Anna Piechurska i Paweł Ekert.
***
Marcin Daniec urodził się w 1957 w Wielopolu Skrzyńskim. Ukończył Studium Teatralne we Wzdowie, a następnie Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. W 1984 r. wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”. Od 1986 pracował w Krakowie w Akademickim Centrum Kultury „Alma-Art.”, a następnie podjął współpracę z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 z dużym powodzeniem występuje indywidualnie.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sean Drekanpus
Sean Drekanpus
2023 lat temu

Sport jest dla nich celem życia, sposobem na zarabianie pieni

Audrey Noteralda
Audrey Noteralda
2023 lat temu

Nie dla wszystkich istot

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x