r e k l a m a
JDKKulturaWażne wydarzenia

W JDK: Daniec jak zwykle zabawny

Znany satyryk i kabareciarz Marcin Daniec, który w sobotę (10 bm.) wystąpił w Jasielskim Domu Kultury, jak zwykle przyciągnął nadkomplet publiczności.

W JDK: Daniec jak zwykle zabawny (fot. Jasielski Dom Kultury)
Jako pan Ignacy przedstawił swoją wizję Polski w zjednoczonej Europie, a jako Góral znów udowadniał, że „każdy za uszami cosik mo”. Kpił z polskiej rzeczywistości, z minionych już i obecnych czasów, z drogowców, kolei, służby zdrowia, zmiany obyczajów, elit rządowych i politycznych, naszej prezydencji w UE, stosunków polsko-rosyjskich, tarczy antyrakietowej, przygotowań do Euro 2012, telewizyjnych show i festiwali, wzbudzając entuzjazm widowni. Tak jak przy okazji poprzednich występów Dańca w Jaśle (ostatnio gościł tu w styczniu ubiegłego roku) nie obeszło się bez lokalnych odniesień, na które publiczność reagowała szczególnie żywiołowo.
Dopiero po bisach widzowie pozwolili artystom spieszącym na kolejny występ opuścić scenę. Dańcowi towarzyszył pochodzący z Gorlic krakowski bard Tadeusz Krok oraz dwuosobowy chórek: Anna Piechurska i Paweł Ekert.
***
Marcin Daniec urodził się w 1957 w Wielopolu Skrzyńskim. Ukończył Studium Teatralne we Wzdowie, a następnie Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. W 1984 r. wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”. Od 1986 pracował w Krakowie w Akademickim Centrum Kultury „Alma-Art.”, a następnie podjął współpracę z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 z dużym powodzeniem występuje indywidualnie.
JDK

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Audrey NoteraldaSean Drekanpus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sean Drekanpus
Gość
Sean Drekanpus

Sport jest dla nich celem życia, sposobem na zarabianie pieni

Audrey Noteralda
Gość
Audrey Noteralda

Nie dla wszystkich istot

Close
X