JDKKultura

W JDK: Drugi rozdział (zapowiedź)

Sztuka „Drugi rozdział” Neil Simon, w wykonaniu Teatru Capitol w Warszawie, jest kolejnym spektaklem, który zostanie wystawiony w Jasielski Domu Kultury w ramach III Jesiennych Spotkań z Teatrem. Można ją będzie obejrzeć w poniedziałek (21 bm.) o godz. 18.

(kliknij, aby powiększyć)
To opowieść o tym, jak ludzie po przejściach: George, owdowiały przed kilkunastu laty pisarz i Jenny, świeżo upieczona rozwódka, rozczarowana mężczyznami po nieudanym związku z futbolistą, próbują na nowo ułożyć sobie życie, popychani do tego przez przyjaciół. Pod presją otoczenia szybko decydują się na ślub. Gdy klamka zapada, odkrywają, że nie są bez wad, rozczarowują się sobą wzajemnie, a wciąż powracające wspomnienia powodują, że u obojga pojawiają się wątpliwości, czy nie popełnili błędu. To sztuka o miłości i , przewrotności ludzkich uczuć, małżeństwie, zdradzie, szalonej miłości, życiowym niespełnieniu i dążeniu do szczęścia, nie pozbawiona humoru i nutki nadziei.
Tekst: Neil Simon; reżyseria: Wojciech Adamczyk; występują: Daria Widawska, Tamara Arciuch, Piotr Grabowski, Bartek Kasprzykowski.
Trzy dni później – w czwartek 24 listopada – do Jasła przyjedzie warszawski Teatr Polonia z kultowym spektaklem muzycznym „Biała bluzka” według opowiadania Agnieszki Osieckiej, w którym wybitną kreację stworzyła Krystyna Janda.
Tegoroczne jasielskie spotkania z teatrem zakończy (15 grudnia) „Miłość i polityka”, sztuka Pierre Sauvila, francuskiego aktora i dramaturga, w wykonaniu aktorów Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy. Wystąpią: Joanna Liszowska, Agnieszka Łopacka, Jerzy Bończak, Michał Kula, Piotr Machalica.
Sponsorami III Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle są: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska oraz Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x