JDKKultura

W JDK: Kabaret pod Wyrwigroszem i „Klan wdów”

Kabaret pod Wyrwigroszem wystąpi w środę 18 maja br. o godz. 18 w Jasielskim Domu Kultury. Bilety są do nabycia w sekretariacie JDK, tel. 13-44-351-50.

Zapowiedź imprezy
Kabaret, założony w 1990 r. z przez Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie, początkowo nosił nazwę „Somgorsi”. Pomimo sporej popularności, jaką „Somgorsi” zdobyli w rodzinnym Krakowie, grupa rozpadła się. Jej założyciele reaktywowali ją 1994 r., pod nazwą „Kabaret pod Wyrwigroszem”, pod którą w zmiennym składzie występuje do dziś. Kabareciarze w nowym składzie postawili na parodie, które przez lata stały się ich wielką siłą. Poczynając od roku 1997 „Kabaret pod Wyrwigrosze” zaczął się często pojawiać w telewizji, szczególnie w TVP 2 i TVP Polonia, w najróżniejszych programach rozrywkowych, co przysporzyło mu popularności.
Obecnie skład „Kabaretu pod Wyrwigroszem” tworzą: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski, Andrzej Kozłowski i Tomasz Olbratowski.
* * *
Francuską farsę „Klan wdów” Ginette Beauvais-Garcin i Marie Chevalier, wystawi 23 maja br. (poniedziałek) o godz. 19.30 w Jasielskim Domu Kultury, warszawski Teatr Scena Prezentacje. Bilety są do nabycia w sekretariacie JDK, tel. 13-44-351-50.
Zapowiedź imprezy
Bohaterkami sztuki są trzy niedawno owdowiałe panie w średnim wieku, pełne temperamentu i marzeń o bogatym życiu erotycznym, które nie układa im się najlepiej. Nie zaznawszy prawdziwej miłości, patrzą na świat i ludzi dość cynicznie i ironicznie. Zwłaszcza, że dopiero teraz zaczynają wychodzić na jaw grzeszki ich św. pamięci mężów. Jak przystało na farsę, świat zainteresowań bohaterek nie jest zbyt skomplikowany. Żyją problemami, które pokazuje telewizja i kolorowe pisma kobiece. Zazdroszczą gwiazdkom filmowym ich popularności i pieniędzy, próbują je naśladować, co daje mizerne efekty, ale doskonale bawi publiczność.
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Romuald Szejd
Scenografia: Marcin Stajewski
Kostiumy: Ewa Zaborowska
Obsada: Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska oraz Hanna Stankówna, Joanna Domańska, Cynthia Kaszyńska i Wiktor Korzeniewski
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x