JDKKulturaWażne wydarzenia

W JDK: Na nutę kantyczek

Już po raz 17 w Jasielskim Domu Kultury odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. W poniedziałek (12 bm.) odbyły się prezentacje przedszkolaków, w piątek (16 bm.) – uczniów z województw podkarpackiego i małopolskiego.

W JDK: Na nutę kantyczek (fot. Jasielski Dom Kultury)
Na scenie JDK wystąpiły wszystkie zgłoszone do konkursu maluchy oraz uczniowie, którzy wcześniej musieli przejść przez eliminacje wstępne. W piątkowej części konkursu jury (Ewa Ryks – muzyczka, wiceprezes Stowarzyszenia Teatrów Nieprofesjonalnych z Krakowa, Zofia Stopińska – redaktorka muzyczna Radia Rzeszów i Jerzy Dynia – redaktor muzyczny TV Rzeszów) oceniło prezentacje 36 solistów i 22 zespołów, przyznając nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz w dwóch kategoriach artystycznych: zespołów i solistów.
Nagrodzeni z każdej grupy (również przedszkolaki) wystąpią 14 stycznia (sobota) przyszłego roku w koncercie finałowym. Wtedy też odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x