JDKKultura

W JDK: Nosferatu – Symfonia Grozy

Jasielski Dom Kultury zaprasza na projekcję niemego filmu z 1922 roku „Nosferatu – Symfonia Grozy” do którego muzykę wykona na żywo zespół Czerwie. Projekcja i koncert odbędą się w czwartek 13 września o godzinie 19.

Zapowiedź (kliknij aby powiększyć)
„Nosferatu – Symfonia Grozy”, to jeden z najlepszych filmów niemieckiego ekspresjonizmu pierwszej połowy XX wieku i jeden z najwybitniejszych horrorów w historii kina. Odtwórca roli wampira Max Schreck, stworzył wyśmienitą kreację, która sprawiła, że przez wielu uznany został za prawdziwego wampira.
Czerwie to zespół tworzący alternatywne dźwięki będące wypadkową folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Formacja powstała latem 2000 roku w Roczynach koło Andrychowa. Ta małopolska grupa jest autorem wielu projektów teatralno – filmowo – plastycznych. W 2007 roku zespół stworzył i wykonał muzykę do spektaklu Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, wystawionego w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Sztuka wystawiona była 50-krotnie w stolicy, emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura a zwieńczona pożegnalnym występem na PWST w Krakowie.Muzycy zagrali na ponad 300 imprezach, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych.
Grupa ma na swoim koncie trzy płyty: wydaną w listopadzie 2004 roku „Padlinę” z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka, w 2008 limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu” oraz tegoroczny „Melanż”. Bilety są dostępne w sekretariacie JDK, tel. 13-44-351-50.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x