KulturaMBP

W MBP: Zakończyły się finały akcji Zostań czytelnikiem

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zakończyły się finały akcji Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki. 5 i 6 letnie dzieci z jasielskich przedszkoli wiedzą już, że warto czytać, a dzięki temu marzyć i rozwijać swoją wyobraźnię.

W MBP: Zakończyły się finały akcji Zostań czytelnikiem
Podczas pierwszego spotkania, mali odkrywcy odwiedzający Oddział dla dzieci i filie biblioteczne dowiedzieli się jak można zostać czytelnikiem, wykonali zabawne zakładki w kształcie krokodyla i podejrzeli co nieco pracę bibliotekarza. Druga wizyta w bibliotece upłynęła na wspólnych zabawach w Krainie Książki. Najmłodsi mieli okazję pobawić się nietypowymi książkami-zabawkami i posłuchać wydobywających się z nich odgłosów lasu, morskich ssaków czy dinozaurów.
Zwieńczeniem odkrywczych spotkań z książką w roli głównej było pasowanie na czytelnika. Tym razem mali adepci wiedzy o książce podczas uroczystych finałów akcji, po wysłuchaniu głośnego czytania uczestniczyli w bibliotecznym quizie wesołej Zuzy i rezolutnego Anastazego oraz aktywnie odkrywali, że obcowanie z książką niesie ze sobą ogromną radość. W głośne czytanie dzieciom włączył się Andrzej Czernecki, Burmistrz Miasta Jasła i Piotr Wojnarowicz, dyrektor jasielskiego ZMKS.
Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każde dziecko otrzymało dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach i zostało udekorowane biblioteczną odznaką lubiącego czytać. Wszystkie grupy przedszkolne w podziękowaniu za aktywny udział w akcji otrzymały upominek książkowy.
Od 29 stycznia do 13 marca 2013 r. podczas wspólnych spotkań zaprzyjaźnionych z książką zostało ponad 240 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 2, 3, 6, 9, 10, 11 i Prywatnego Bajkowego Przedszkola.
Akcja została objęta patronatem honorowym Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x